Ілларіонов: Опублікована версія відкритої частини "кремлівської доповіді" не становить жодної цінності
Коментувати "кремлівську доповідь" можна буде тільки тоді, коли стане відомим зміст її закритої частини, зазначив колишній радник президента РФ Володимира Путіна Андрій Ілларіонов.
Російський політолог і економіст, старший науковий співробітник Центру з глобальної свободи і процвітання Інституту Катона у Вашингтоні Андрій Ілларіонов уважає, що зміст опублікованої частини "кремлівської доповіді" є формальним, а основні дані містяться в закритій частині документа. Про це Ілларіонов написав у "Живому журналі".
"Цей звіт не є "списком санкцій". Хоча деякі особи, згадані в доповіді, можуть опинитися під санкціями через інші органи, занесення фізичних або юридичних осіб у справжню відкриту частину доповіді, додатки до неї або в її закриту частину жодним чином не повинно інтерпретуватися як підтвердження запровадження санкцій щодо цих осіб або організацій", – розповів він.
Ілларіонов додав, що занесення кого-небудь у відкриту частину доповіді не означає, що уряд США має інформацію про участь цієї людини в будь-яких непоказних діях.
"Опублікована версія відкритої частини доповіді не становить абсолютно жодної цінності – ні юридичної, ні аналітичної, ні інформаційної. Вона не виконує жодної вимоги, поставленої Конгресом адміністрації США ст. 241 закону №3364, і не спричиняє жодних наслідків", – зазначив екс-радник президента.
На думку Ілларіонова, заяви, суперечки, скарги й образи щодо занесення чи незанесення до опублікованого списку російських чиновників або політичних діячів свідчать про те, що учасники обговорення не прочитали цього документа чи не розібралися в його суті.
"Крім опублікованої відкритої частини доповіді, є і її закрита частина, передана вчора в комітети Конгресу. Про цю закриту частину відомо небагато – за винятком того, що створення її потребувало, за словами міністра фінансів США Стівена Мнучина, "екстраординарного обсягу роботи", що вона "містить детальний аналіз", а її розмір становить "сотні сторінок". Очевидно, що небезглуздо коментувати "кремлівську доповідь" можна буде тільки тоді, коли стане відомим зміст саме цієї, закритої, її частини", – підсумував він.
29 січня міністерство фінансів США презентувало Конгресу "кремлівську доповідь" – список зі 114 високопосадовців і 96 олігархів, наближених до "російського режиму". У доповіді згадано всіх російських міністрів, помічників і радників президента Володимира Путіна, очільників Москви і Санкт-Петербурга, а також бізнесменів зі статком понад $1 млрд.
Складання доповіді вимагало закон "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій" про введення обмежувальних заходів проти Ірану, Росії та Північної Кореї.
Президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія не буде відповідати на "кремлівську доповідь" США.
Експерт Atlantic Council Андерс Аслунд 31 січня заявив, що список наближених до режиму Путіна олігархів і чиновників у "кремлівській доповіді" підмінили. За словами Аслунда, спочатку у списку було вказано олігархів і чиновників, які заробили свій статок завдяки зв'язкам із Путіним.
"В останню хвилину якась високопоставлена особа – хто, зараз невідомо, – відкинув усю роботу експертів і замість цього записав імена вищих посадових осіб з адміністрації президента й уряду Росії і 96 російських мільярдерів зі списку Forbes", – зазначив експерт.