Ілларіонов про катастрофу літака Качинського: Є відповідальність за здійснений теракт і за допомогу у приховуванні теракту. І останню має розділити російська влада
Літак президента Польщі Леха Качинського було знищено внаслідок теракту, а російська влада прикриває його організаторів, заявив колишній радник Путіна Андрій Ілларіонов в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитру Гордону.
Росія приховує факт теракту на борту літака, унаслідок якого загинули президент Польщі Лех Качинський і члени урядової делегації. Про це заявив екс-радник Путіна з питань економіки Андрій Ілларіонов в ефірі авторської програми засновника видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона на каналі "112 Україна".
"Судячи з тих розслідувань, які проводили протягом семи із гаком років польські та інші експерти, на борту був вибух або два. Причому, найімовірніше, ці вибухи відбувалися всередині салону літака. Отже, причиною загибелі літака Леха Качинського стали вибухові пристрої, що опинилися на борту. Наступне запитання: як і коли їх було доправлено туди? Трагедія, як ми знаємо, сталася незадовго до того моменту, як літак намагався здійснити приземлення. Абсолютно зрозуміло, що причиною загибелі не було те, що нам намагалися подати як фальшиву новину, добре відому. Не став нею і туман, як і те, що пілот не впорався з керуванням", – розповів він.
Ілларіонов зазначив, що літак зазнав аварії після одного або двох вибухів.
"Важливим завданням для будь-якого серйозного розслідування є спроба визначити, хто, коли, як установив ці вибухові пристрої всередині салону або в обшивці. Згідно із цим можна одержати відповідь, хто насамперед відповідальний за загибель президента Польщі і майже 100 представників польської політичної і військової еліти", – підкреслив він.
Колишній радник Путіна додав, що у нього є версія щодо організаторів теракту, проте не став прямо їх називати.
"Останні роки Польща – це приклад безпрецедентного протистояння двох політичних таборів, кожен із яких розраховує і одержує підтримку практично рівної кількості прихильників у суспільстві, 50 на 50. І ступінь жорсткості політичної боротьби сягнула такого напруження, що вона дістала назву холодної громадянської війни. Я не виключаю, що подія у квітні 2010 року могла бути пов'язаною із цією самою війною, про яку ми повніше дізналися тільки після 2015 року, після того, як політична сила, що базується на основі "Солідарності", яка перебувала в підпіллі протягом шести років, ще в комуністичній Польщі, уперше опинилася при владі", – натякнув він.
Ілларіонов підкреслив, що для Польщі загибель президента є дуже важким питанням, на яке країні важко відповісти.
"Але ми можемо сказати, що є відповідальність за вчинений теракт і за допомогу в приховуванні теракту. І останню має розділити з безпосередніми організаторами катастрофи російська влада", – підсумував він.
Ілларіонов: Собчак виступає на розігріві перед виходом головного персонажа, яким цілком може виявитися дочка Путіна Катерина. Читайте повну версію інтерв'ю
Літак Ту-154, у якому перебував Качинський із дружиною Марією і 86 членами урядової делегації, розбився під Смоленськом 10 квітня 2010 року. Усі, хто був на борту, загинули.
За версією Росії, авіакатастрофа сталася після вимоги командувача повітряних сил Польщі Анджея Бласіка йти на приземлення. У Польщі цієї версії не підтверджують.
У лютому 2016 року Польща ініціювала повторне розслідування обставин катастрофи Ту-154. У міноборони Польщі заявляли, що літак міг розірватися у повітрі.
3 квітня стало відомо, що Польща має намір висунути обвинувачення в навмисному провокуванні трагедії під Смоленськом двом російським авіадиспетчерам і невідомій людині, яка перебувала у вежі контролю польотів. Кремль відкинув обвинувачення.
У фільмі урядової підкомісії Польщі з розслідування Смоленської катастрофи, презентованому 10 квітня у Варшаві, ідеться, що на борту літака Ту-154 перед зіткненням із землею, імовірно, стався вибух термобаричного заряду.
14 жовтня 2017 року міністр оборони Польщі Антоній Мацеревич заявив, що слідство виявило момент вибуху на самописці з літака Качинського.
14 грудня заступник міністра закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцький заявив, що Росія приховує головних свідків Смоленської авіакатастрофи.
Навесні 2018 року Польща планує опублікувати результати нового розслідування Смоленської катастрофи.