Ілларіонов про "кремлівську доповідь": Ми бачимо занадто велику кількість збігів. Питання Who is Mr. Trump? пролунало з новою силою G

Ілларіонов: Відсутність згадок про Росію у промові Трампа щодо санкцій, можливо, не була випадковою
Фото: Сергій Крилатов / Gordonua.com

Один з учасників робочої групи з розроблення критеріїв для визначення фігурантів "кремлівської доповіді" Андрій Ілларіонов в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" озвучив свої підозри про те, що президент США Дональд Трамп може грати на боці Росії.

Події навколо публікації так званої кремлівської доповіді кидають тінь на президента США Дональда Трампа. Про це в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" розповів один з учасників робочої групи з розроблення критеріїв для визначення фігурантів доповіді, колишній радник президента РФ Володимира Путіна, старший науковий співробітник Центру з глобальної свободи і процвітання Інституту Катона у Вашингтоні, політолог і економіст Андрій Ілларіонов.

За його словами, перший факт – це виступ Трампа зі зверненням до Конгресу 30 січня, у якому він досить багато говорив про санкції, які адміністрація США застосовує щодо Північної Кореї, Ірану, а також стосовно Куби та Венесуели, однак "ні словом не обмовився про Росію і санкційну політику щодо неї".

"Така демонстративна відсутність РФ у цій частині промови Трампа на тлі колізії, що виникла з публікацією відкритої частини доповіді, дала змогу низці спостерігачів зробити висновок, що відсутність згадок про Росію в цій частині промови Трампа, можливо, не була випадковою. Якщо згадати, що сам Трамп від початку не приховував свого негативного ставлення до цього закону і змушений був підписати його тільки тому, що закон практично одноголосно підтримали в Конгресі та Сенаті, то можна зробити висновок, що або сам Трамп, або його співробітники скоїли дії, унаслідок яких не відбулося оприлюднення оригінальної доповіді", – підкреслив Ілларіонов.

На доповнення до цього він згадав, що понад 20 конгресменів і сенаторів написало лист держсекретареві Рексу Тіллерсону з вимогою дати пояснення, чому не введено санкцій проти Росії, хоча закон зобов'язував зробити це до 29 січня.

Зрештою, зазначив експерт, стало відомо, що три керівники російських спецслужб – Сергій Наришкін, Олександр Бортніков, Ігор Коробов, – незважаючи на перебування під раніше введеними санкціями, відвідали Вашингтон напередодні публікації "кремлівської доповіді".

"Ми бачимо занадто велику кількість збігів. Так що питання, яке так часто ставили останнього року – Who is Mr. Trump? – раптово набуло нової сили і нового обґрунтування", – резюмував Ілларіонов.

Ілларіонов: Трамп або його співробітники скоїли дії, унаслідок яких оприлюднення оригінальної "кремлівської доповіді" не відбулося. Читайте повний текст інтерв'ю

29 січня міністерство фінансів США передало Конгресу "кремлівську доповідь" – список зі 114 високопосадовців і 96 олігархів, наближених до "російського режиму". У ньому згадано помічників і радників президента РФ Володимира Путіна, усіх членів уряду РФ, включно з прем'єром Дмитром Медведєвим, очільників Москви і Санкт-Петербурга, а також бізнесменів зі статком понад $1 млрд.

Міністр фінансів США Стівен Мнучин повідомив, що у другій, засекреченій, частині доповіді йдеться про можливе введення нових санкцій проти РФ.

Путін заявив, що Росія не буде відповідати на підготовлені ініціативи.

Експерт Atlantic Council Андерс Аслунд, який брав участь у роботі над документами, розповів, що список росіян у "кремлівській доповіді" підмінили в останній момент. "В останню хвилину якась високопоставлена особа – хто, зараз невідомо, – відкинула всю роботу експертів і замість цього записала імена вищих посадових осіб з адміністрації президента та уряду Росії і 96 російських мільярдерів зі списку Forbes", – зазначив експерт. На його думку, оприлюднений список є насмішкою над американськими санкціями щодо РФ.