Intel зупинила роботу в Росії та засудила війну проти України
"Наші думки з усіма, кого торкнулася ця війна, особливо із жителями України та сусідніх країн, а також з усіма людьми в усьому світі, у яких є сім'ї, друзі та близькі в цьому регіоні", – зазначили в заяві.
В Intel також пообіцяли підтримати 1200 своїх працівників у Росії.
"Ми запровадили заходи щодо забезпечення безперервності бізнесу, щоб мінімізувати збої в наших глобальних операціях", – додали в релізі.
3 березня Intel поінформувала, що припинила всі поставки клієнтам із РФ і Білорусі.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Після початку воєнного вторгнення Росії в Україну, що сталося 24 лютого, з країни-агресора почали масово йти міжнародні компанії. Згідно з підрахунками Інституту керівників вищої ланки Єльського університету, РФ уже покинуло понад 400 компаній. Про зупинення роботи в Росії заявили платіжні системи PayPal, Visa та MasterCard. Із ринку пішли ритейлери IKEA, Jysk, Apple та Microsoft зупинили продаж продукції. Припинено прокат фільмів найбільших голлівудських кіностудій, масово закривають магазини модних брендів.
Західні країни запровадили проти Росії санкції, зокрема персональні проти президента Росії Володимира Путіна. Після введення санкцій у Росії оновилися історичні максимуми падіння курсу рубля щодо євро та долара. Санкційні заходи призвели до обвалу економіки країни-агресора, рейтингове агентство Fitch вважає, що суверенний дефолт РФ неминучий. Санкції мають намір розширювати й надалі.
За даними глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого на РФ було накладено понад 5,1 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим та частину території Донбасу, – більше ніж 7,9 тис. Тепер Росія – найпідсанкційніша країна у світі, вона випередила Іран, Сирію та Північну Корею.