Італія пропонує виключити енергетику зі списку потенційних санкцій проти Росії – ЗМІ
Прем'єр-міністр Італії Маріо Драґі ініціював переговори з лідерами Євросоюзу щодо виключення енергетичного сектору з пакету санкцій проти Росії, які ЄС може ввести в разі вторгнення армії РФ в Україну. Про це 17 лютого повідомляє Bloomberg.
За даними агентства, у січні 2022 року Рим надіслав неофіційне послання Єврокомісії, у якому виклав свої побоювання через імовірний зворотний ефект санкцій проти Росії. Крім енергетичного сектору, Італія побоюється за свій ринок люксових товарів.
Влада цієї країни просить ЄС розробити компенсаційний механізм для пом'якшення ймовірних негативних наслідків у разі введення санкцій проти РФ. Замість секторальних санкцій Італія пропонує запроваджувати обмеження проти окремих осіб.
Контекст:
Росія окупувала Крим після силової блокади українських військових частин та незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Україна та більшість країн світу не визнають приєднання півострова до Російської Федерації. Незабаром після цього РФ розпочала агресію на сході України, хоча офіційно цього не визнає.
За агресію щодо України низка країн ввела проти РФ обмежувальні заходи. Зокрема, США неодноразово запроваджували та розширювали санкції проти Росії. У 2014 році було застосовано перші санкції проти РФ через анексію Криму та російську агресію на Донбасі – деякі з них пізніше було скасовано, але вводили й нові. Щодо Росії також діє кілька санкційних пакетів Євросоюзу. Частина з них пов'язана із зазіханням на територіальну цілісність, незалежність та суверенітет України.
На тлі стягування Росією військ до кордону України, яке розпочалося в жовтні 2021 року, низка країн обговорює нові ймовірні санкції. Зокрема, про це заявляли Іспанія, Німеччина, США, Франція, Великобританія та інші.
Президент США Джо Байден повідомляв, що розгляне можливість запровадження персональних санкцій проти лідера Росії Володимира Путіна, якщо Росія вторгнеться в Україну. А прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон говорив про жорсткі економічні санкції.