Росії "насрати на санкції Заходу", заявив посол РФ у Швеції
"Вибачте за мову, але нам насрати на санкції Заходу", – цитує видання слова дипломата у заголовку.
На думку посла, санкції, які раніше вже неодноразово накладали на РФ, багато в чому справили позитивний вплив на її економіку та сільське господарство, Росія "стала самодостатнішою і змогла збільшити експорт". Зокрема, за його словами, хоча тепер РФ не має італійських чи швейцарських сирів, росіяни "навчилися робити такі самі хороші російські сири за італійськими й швейцарськими рецептами".
В інтерв'ю посол також заявив, що США та НАТО "нагнітають ситуацію у сфері безпеки". За його словами, через це Росія не згідна із членством Швеції в Північноатлантичному альянсі.
У лютому держсекретарка країни Карін Валленстен підтверджувала виданню Politico, що ситуація навколо України не вплинула на позицію Швеції, яка не має наміру вступати до НАТО. Водночас Швеція як член Євросоюзу та партнер Альянсу бере участь у колективних американо-європейських санкціях проти Кремля, які набудуть чинності у разі нового вторгнення до України.
Російське держагентство "РИА Новости" звертає увагу, що видання не уточнило, якою мовою давав інтерв'ю посол. Посольство РФ у Швеції відмовилося коментувати агентству, чи справді Татаринцев у своїй відповіді про санкції, за словами журналістів, "використовував лайку".
Контекст:
Росія окупувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до Російської Федерації не визнають Україна та більшість країн світу. Незабаром після цього РФ розпочала агресію на сході України, хоча офіційно цього не визнає.
За агресію щодо України низка країн ввела проти РФ обмежувальні заходи. Зокрема, США неодноразово вводили й розширювали санкції проти Росії. 2014 року застосували перші санкції проти РФ через анексію Криму та російську агресію на Донбасі – деякі з них пізніше скасували, але ввели й нові. Щодо Росії також діє кілька санкційних пакетів Євросоюзу. Частина з них пов'язана із зазіханням на територіальну цілісність, незалежність і суверенітет України.
На тлі стягування Росією військ до кордону України, яке розпочалося у жовтні 2021 року, низка країн обговорюють нові можливі санкції. Зокрема, про це заявляли Іспанія, Німеччина, США, Франція, Великобританія та інші.
Президент США Джо Байден повідомляв, що розгляне можливість введення персональних санкцій проти лідера Росії Володимира Путіна, якщо Росія вторгнеться в Україну.
12 лютого 2022 року міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що "пакет важких для РФ санкцій уже готовий".
Серед імовірних заходів називали від’єднання Росії від міжбанківської системи SWIFT, але, за словами Кулеби, воно не увійшло до санкційного пакету ЄС та США проти РФ.