"Я насамперед хочу миру в моїй країні". Прем'єр Грузії заявив, що до війни в Україні призвело її бажання вступити в НАТО
Відповідаючи на запитання щодо причин вторгнення РФ в Україну, Гарібашвілі сказав, що тригером стало бажання Києва вступити до Альянсу.
"Я думаю, головна причина початку вторгнення – бажання України стати членом НАТО. Але це одна з причин. Ми всі бачимо наслідки цього", – сказав він.
На запитання про те, яким може бути "ідеальний вихід" з війни, глава уряду Грузії відповів ухильно.
"Я хочу говорити про ситуацію в Грузії. Ми цінуємо всіх і визнаємо суверенітет і територіальну цілісність України. Ми бажаємо миру Україні. Але я хочу миру насамперед у своїй країні", – заявив Гарібашвілі.
2008 року світ "не звернув належної уваги на російську агресію проти Грузії", вважає він. І в нинішній політиці Тбілісі змушений зважати на сусідство РФ і те, що вона контролює 20% її території.
"У Грузії є добре підготовлена, але порівняно нечисленна армія. Тобі доводиться зважати на багато чого, коли ти – не є членом НАТО або ЄС, коли в тебе немає гарантій безпеки", – додав Гарібашвілі.
Контекст:
Із початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну (24 лютого 2022 року) офіційний Тбілісі заявляв про "повну й абсолютну політичну підтримку України", але відмовився надавати Києву зброю, щоб не стати "стороною війни", і не підтримав санкцій проти Росії. РФ може використовувати Грузію як лазівку для обходу санкцій, писала The New York Times.
У лютому 2023 року Гарібашвілі заявив, що Україна домагається відкриття Грузією "другого фронту" проти Росії й нібито організувала "дуже багато провокацій".
Президент України Володимир Зеленський 8 березня подякував за українські прапори учасникам акцій протесту, які розпочалися в Грузії після того, як влада вирішила ухвалити закон про "іноземних агентів".
Після цього Гарібашвілі заявив, що Зеленський причетний до "деструктивної акції" і "хоче, щоб щось сталося". Він звинуватив інших українських політиків у зацікавленості в перевороті у Грузії і назвав їх "якимись невдахами".