Заступник генсека ООН, яка обвинуватила Ізраїль в апартеїді, подала у відставку
Голова регіональної комісії ООН з економічних і соціальних проблем Західної Азії Ріма Халаф подала у відставку після того, як оприлюднила доповідь про дискримінацію палестинців з боку Ізраїлю.
Голова регіональної комісії ООН з економічних і соціальних проблем Західної Азії (ESCWA) і заступник генсека ООН Ріма Халаф подала у відставку після того, як обвинуватила Ізраїль у "апартеїді" палестинців, повідомляє Reuters.
Причиною своєї відставки вона назвала тиск з боку генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша, який наполягав, щоб вона відкликала доповідь.
Генсек ООН прийняв відставку Халаф.
Доповідь, у якій Ізраїль обвинувачують у встановленні режиму апартеїду та проведенні дискримінаційної політики щодо палестинців, була оприлюднена 15 березня. Його представила ESCWA, до якої входять представники 18 арабських держав.
Таке відверте обвинувачення на адресу єврейської держави вперше прозвучало з трибуни ООН.
Ізраїль відкидає обвинувачення. Представник міністерства закордонних справ Ізраїлю порівняв доповідь із "антисемітською та нацистською пропагандою". Представник в ООН від США, головного союзника Ізраїлю, "був обурений доповіддю", – йдеться в повідомленні.
Йорданка за національністю, Халаф зі свого боку заявила, що Ізраїль та його союзники чинили тиск на генсека ООН, щоб той позбувся її доповіді. У результаті з сайту організації доповідь була відкликана.
У 1990-х роках між Палестиною та Ізраїлем за посередництвом США та Росії були укладені угоди, які зокрема передбачали, що палестинці отримають можливість створити власну незалежну державу, а у відповідь припинять атаки на Ізраїль. Перша угода була підписана в Осло в серпні 1993 року.
Відтоді Палестина є частково визнаною державою. 30 вересня 2015 року, виступаючи в ООН, палестинский лідер Махмуд Аббас заявив, що його країна більше не буде дотримуватися мирних угод з Ізраїлем, відомих як "угоди Осло". Аббас обвинуватив Ізраїль у тому, що він не дотримується мирних домовленостей.