Японія скерувала в космос перший у світі дерев'яний супутник

У Японії створили дерев'яні космічні супутники
Фото: humans-in-space.jaxa.jp

Перший у світі дерев'яний супутник, збудований японськими дослідниками, запустили в космос 5 листопада в межах раннього випробування використання деревини під час дослідження Місяця й Марса. Про це повідомляє Reuters.

Апарат LignoSat, розроблений Кіотським університетом і житлово-будівельною компанією Sumitomo Forestry, доправлять на Міжнародну космічну станцію в межах місії SpaceX, а потім виведуть на орбіту на висоті приблизно 400 км над Землею. Супутник розміром із долоню має продемонструвати космічний потенціал поновного матеріалу.

Після розгортання LignoSat буде на орбіті протягом шести місяців, а електронні компоненти на його борту вимірюватимуть, як деревина витримує екстремальні умови космосу, де температура коливається від -100 °C до +100 °C що 45 хвилин, поки супутник рухається орбітою з темряви до сонячного світла.

Професор лісового господарства Кіотського університету Кодзі Мурата зазначив, що на початку 1900-х років літаки робили з дерева, тож можливий і дерев'яний супутник. За його словами, у космосі деревина довговічніша, ніж на Землі, оскільки там немає води й кисню, які б могли спричинити її гниття або загоряння.

Дослідники стверджують, що дерев'яний супутник також мінімізує вплив на довкілля наприкінці свого строку служби. Звичайні металеві супутники під час виведення в атмосферу після закінчення строку служби створюють частинки оксиду алюмінію під час повернення, але дерев'яні просто згорять із меншим забрудненням атмосфери Землі.