Яценюк: Ті, хто хоче зробити заколот у Кремлі, ще не говорять, але вже думають однозначно, як жити після Путіна
Про це в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону сказав прем'єр-міністр України у 2014–2016 роках, лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк.
"У принципі, напевно, і він сам не вірить у те, що все йде по плану, тому що плани в них були інші. І всі ці плани були зірвані Україною, усі ці плани були зірвані українськими військами та нашими західними союзниками, – наголосив Яценюк. – Тобто перше – це він демонструє, що все по планум, і ті, хто хоче зробити заколот у Кремлі, а я думаю, що й такі обов'язково є, напевно, якщо про заколот ще не говорять, то вже думають однозначно. Про те, як жити після Путіна – ось щоб коректніше я сказав, як це виглядає. Вони вже сьогодні думають, як жити після Путіна. Він послав їм цей сигнал".
Контекст:
24 лютого Путін оголосив про вторгнення в Україну під виглядом "демілітаризації" та "денацифікації". За даними СБУ, Путін розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився.
У квітні російські війська вигнали з північних областей. Наприкінці серпня – на початку вересня українські військові розпочали контрнаступ на півдні та сході країни. Станом на 22 листопада Збройні сили України деокупували 1886 населених пунктів, повідомили в Офісі президента.
У середині жовтня начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов прогнозував, що розв'язана Росією війна в Україні закінчиться до початку літа 2023 року.
Деякі експерти, наприклад виконавчий директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко, прогнозують, що внаслідок воєнних невдач в Україні Путін може втратити владу.
За оцінкою радника глави МВС України Антона Геращенка, поразки російської армії в Україні впливають на ситуацію у РФ і система управління, яку побудував Путін, руйнується. Він вважає, що є чотири варіанти, як складеться майбутнє Путіна. Зокрема, Геращенко не відкидає, що главу Кремля "роздере натовп після перевороту".