RU
усі новини

"Единая Россия" звинуватила CNN, Deutsche Welle та "Радіо Свобода" у втручанні в політику РФ

За ініціативою російської керівної партії "Единая Россия" 19 травня в Державній думі РФ розглянуть звіт комітету Держдуми з інформаційної політики, пов'язаний із перевіркою діяльності деяких ЗМІ США, що працюють на території Росії.

У Держдумі РФ уважають, що ЗМІ США ставили під сумнів "демократичну природу виборчої системи в Росії"
Фото: pixabay.com
ГОРДОН: Новости

Попробуйте наше мобильное приложение!

У російській партії "Единая Россия" бачать відкрите втручання американських ЗМІ у внутрішню політику Росії, заявив перший заступник керівника фракції "Единой России" із законопроектної діяльності Андрій Ісаєв, коментуючи звіт комітету Державної думи з інформаційної політики про перевірку діяльності деяких ЗМІ США, які працюють на території РФ, повідомляють  на сайті "Единой России".

Наголошують, що 19 травня документ розгляне нижня палата російського парламенту.

"Нашу фракцію буде цікавити питання інформації, яка з'явилася в інтернеті, інформації про те, що деякі зареєстровані у РФ ЗМІ мають закриті договори з іноземними державними ЗМІ, згідно з якими вони зобов'язані публікувати підготовлені за кордоном матеріали, зокрема пропагандистські", – заявив Ісаєв.

Водночас голова комітету Держдуми з освіти та науки В'ячеслав Ніконов підкреслив, що у Росії є підстави для створення комісії з розслідування фактів утручання США у внутрішні справи РФ.

За словами Ніконова, інформаційний уплив США "здійснюють через величезну кількість світових ЗМІ".

"Багато з них працює на території РФ: мова йде про CNN, Deutsche Welle та інші. Це глобальна система. Окрім ТБ і радіо, вона містить інформаційні агентства, у матеріалах яких ви не побачите жодного доброго слова про Росію", – цитує Ніконова прес-служба "Единой России".

"Цю систему поширюють і на створення національних ЗМІ, які контролюють іззовні. Водночас багато які діють на основі відкритих договорів. Наприклад, газету "Ведомости" донедавна видавало The Wall Street Journal. Але є ЗМІ, які мають закриті договори та які зобов'язані представляти та просувати чужі погляди", – додав Ніконов.

За його словами, у США зовнішньою політикою займаються 15 тис. некомерційних організацій. "Деякі мають бюджет порівнянний із бюджетом МЗС РФ. На 65% бюджету американських НКО – це гроші Держдепу, Центрального розвідувального управління, міноборони. Ці НКО фінансують ЗМІ, вони готують журналістів, активістів опозиційних рухів для розв'язання завдань зміни режимів, для здійснення певної інформаційної політики", – стверджує російський парламентар.

Однією з таких НКО, за словами Ніконова, є інтернет. "Інтернет найпотужніший засіб упливу... Кожен датчик – це одночасно і мікрофон, і передавач. США підслуховують лідерів держав. Це справжнє створення засобів упливу на різні країни. Навіть нейтральний ресурс YouTube, якщо туди ввести будь-яке слово, з'явиться кілька новин. Ці новини будуть про корупцію в РФ, про чудову російську опозицію", – сказав Ніконов.

За його словами, якщо у США є підстави для створення комісії з розслідування російського утручання в американські вибори, то в Росії "тим більше є підстави для створення комісії з розслідування фактів втручання США у внутрішні справи РФ".

Водночас агентство ТАСС цитує заяву голови комітету Держдуми РФ з інформаційної політики, інформаційних технологій та зв'язку Леоніда Левіна. За словами Левіна, під час виборів до Держдуми у 2016 році "Голос Америки", "Радіо Свобода" та CNN поширювали в Росії інформацію, яка "ставила під сумнів демократичну природу виборчої системи в Росії". За твердженням Левіна, у позитивному руслі ці ЗМІ згадували тільки російські партії ПАРНАС і "Яблоко", спираючись на джерела в опозиції, а загалом позитивних публікацій про вибори було не більше як 2%.

Левін також заявив, що робота приблизно 30% значущих медіаструктур у російському інформаційному просторі контролюється з-за кордону.

"Единая Россия" почала роботу над доповіддю про роботу американських ЗМІ у РФ після того, як американський сенатор Джин Шахін у березні 2017 року запропонувала провести розслідування діяльності російського каналу Russia Today, повідомляє "Медуза" .

Шахін пропонувала перевірити, чи не порушує робота RT закону про іноземних агентів у США.

17 травня колишньому директору Федерального бюро розслідувань США Роберту Мюллеру було доручено розслідувати можливі зв'язки між російським урядом та особами, пов'язаними з виборчою кампанією президента США Дональда Трампа.

Додати коментар
Читайте нас Google News Telegram
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ
19 травня, 2017 14.35
19 травня, 2017 13.45
ОСТАННІ НОВИНИ
Сьогодні 09.22
Сьогодні 08.33
Сьогодні 08.26
Сьогодні 08.22
Сьогодні 07.37