Європейський регулятор видав рекомендації щодо вживання пігулок проти COVID-19

Ліки поки що не дозволили у ЄС
Фото: depositphotos.com
Агентство ЄС із лікарських засобів (EMA) випустило рекомендації щодо вживання Lagevrio (також відомого як молнупіравір або MK 4482) для лікування коронавірусної інфекції COVID-19. Про це пресслужба регулятора повідомила 19 листопада.

Згідно з рекомендаціями комітету EMA з ліків для людини (CHMP), ліки, які наразі не дозволені у ЄС, можуть застосовувати для лікування дорослих із COVID-19, яким не потрібний додатковий кисень і які схильні до підвищеного ризику розвитку тяжкої форми COVID-19. Препарат треба вводити якнайшвидше після встановлення діагнозу COVID-19 і протягом п'яти днів після появи симптомів. Ліки випускають у вигляді капсул.

"EMA випустило ці рекомендації для підтримки національних урядів, які можуть ухвалити рішення про можливе раннє використання ліків до видання дозволу на продаж, наприклад, в умовах екстреного використання, у світлі зростання показників інфекції та смертності через COVID-19 у ЄС", – ідеться у повідомленні.

Водночас препарат не рекомендують вживати вагітним жінкам та жінкам, які можуть завагітніти і не використовують ефективних засобів контрацепції.

"Жінки, які можуть завагітніти, мають використовувати ефективні засоби контрацепції під час лікування та протягом чотирьох днів після вживання останньої дози Lagevrio. Годування груддю треба перервати під час лікування та протягом чотирьох днів після лікування. Ці рекомендації надано, оскільки лабораторні дослідження на тваринах засвідчили, що високі дози Lagevrio можуть впливати на ріст та розвиток плода", – повідомили в EMA.

Дослідження препарату у ЄС продовжують, зазначив регулятор.

Пігулки Lagevrio (молнупіравір) схвалені для застосування у Великобританії.

Контекст:

Молнупіравір – розробка американських фармацевтичних компаній Ridgeback Biotherapeutics та Merck Sharp & Dohme.

Merck стала першою компанією, яка повідомила про результати випробувань пігулок проти COVID-19. Але інші компанії, зокрема Pfizer, також зараз розробляють такі препарати.

Досі спеціальних ліків проти COVID-19 не існувало, у випадку цього захворювання проводять переважно симптоматичне лікування.

У серпні цього року міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив, що Україна може отримати революційний препарат прямої дії проти COVID-19. За його словами, в одного з виробників Україна перебуває в шістці країн, яким нададуть ліки насамперед.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року у Китаї. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джонса Гопкінса, у світі підтвердили 256,5 млн випадків COVID-19, померло майже 5,1 млн людей.