Європейці віддали перевагу дружбі з Лукашенком, щоб через Білорусь займатися контрабандою в РФ – білоруський опозиціонер Бондаренко
Зняття персональних санкцій з сотень чиновників і силовиків режиму президента Білорусі Олександра Лукашенка було помилкою, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" координатор громадянської кампанії "Європейська Білорусь" Дмитро Бондаренко.
Спроби придушити протестні настрої серед населення Білорусі не допоможуть президенту країни Олександрові Лукашенку утримати владу, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" координатор громадянської кампанії "Європейська Білорусь" Дмитро Бондаренко.
"Лукашенко оголосив війну цілому народові. Але дух білорусів не зломлений. Середньовічні методи вже не працюють. Люди організовуються, і Лукашенко нічого не зможе зробити. Це не 2010 рік. Уже інші настрої та емоції. Було видно, що люди свідомо йшли в автозаки. Цей мирний ненасильницький протест коли-небудь усе одно переможе. І я, як і раніше, переконаний, що до кінця року Лукашенка не буде при владі", – зазначив Бондаренко.
На його думку, Лукашенко злякався акцій протесту, що пройшли в Білорусі .
"Ми побачили параноїдальний панічний страх диктатора, який розумів: перше – якщо не кинути всі сили (міліції, військових, спецслужби), то людей вийде дуже багато. Диктатор злякався і застосував неадекватну силу до свого народу. Друге – 25 березня могло стати днем набуття суб'єктності білоруським народом і білоруською опозицією, тому що ці протести були персоналізовані та пов'язані з ім'ям лідера Білоруського національного конгресу Миколи Статкевича, який узяв на себе відповідальність за цю акцію", – підкреслив опозиціонер.
Він уважає, що Захід передчасно зняв санкції з оточення Лукашенка.
"Вакханалію в Білорусі могла би припинити солідарна позиція Заходу і сусідніх країн, зокрема України. Політика Євросоюзу, Польщі, України щодо білоруського диктатора з метою простягнути йому морквину абсолютно провалилася. Зняття персональних санкцій із сотень чиновників і силовиків режиму Лукашенка було помилкою. Але європейці віддали перевагу дружбі з Лукашенком, щоб через Білорусь займатися контрабандою в РФ. Ми неодноразово попереджали: ви розділите відповідальність за дії Лукашенка, бо якщо бандитів заохочувати, вони неминуче підуть на новий злочин. А зараз, коли проявилося справжнє обличчя Лукашенка, я бачу шок у Польщі. Президент, глава Сенату, МЗС дуже здивовані", – резюмував Бондаренко.
25 березня в Мінську пройшла акція до Дня волі, хоча міська влада не дала на неї дозволу. Співробітники ОМОН оточили активістів, розбили їх на групи і масово затримували, кілька десятків журналістів також затримали. Аналогічні акції пройшли в інших містах країни.
За оцінками правозахисників, понад 700 осіб затримали під час акції в Мінську.
У ЄС заявили, що дії правоохоронців під час мітингу суперечать зобов'язанням, які взяв на себе Мінськ. У Євросоюзі підкреслили, що репресії щодо свободи слова і зібрань суперечать заявленій Білоруссю політиці демократизації.
26 березня в Білорусі відбулася нечисленна акція протесту, її супроводжували нові затримання.
День волі – неофіційне свято, яке не визнає влада Білорусі. Його відзначають у річницю створення Білоруської Народної Республіки 25 березня 1918 року, яка проіснувала менше ніж рік, перш ніж Білорусь захопили більшовики і проголосили в ній радянську владу.