Зубов: І в РФ, і в Білорусі люди не хочуть більше бути лохами
Ті, кого захопив "кримнашизм", почали розуміти, що влада їх обманює, аби далі красти, захоплювати бізнес і фальсифікувати вибори, вважає російський історик і опозиціонер Андрій Зубов.
Російський учений, історик та релігієзнавець Андрій Зубов заявив, що натхненний масовими акціями протесту, які пройшли в Росії та Білорусі. Про це він написав у своєму Facebook.
"Повернувся з "прогулянки" Тверською. Ще сьогодні вранці думав не йти. Але коли дізнався, скільки людей пішли "гуляти" в Москві, у скількох містах Росії ці прогулянки, коли прочитав, що пишуть вільні журналісти з Мінська, стало зрозумілим – тут справа не в накрадених мільярдах Дмитра Медведєва, тут – зовсім інше. І в нас, і в Білорусі люди не хочуть більше бути лохами. Ті, кого раніше захопив "кримнашизм", почали розуміти, що їх просто дурять, щоб під тінню георгіївських стрічок простіше було красти, захоплювати бізнес, фальсифікувати вибори, виганяти з "приватизованих" квартир", – написав він.
Учений зазначив, що багато молодих поліцейських ніяковіли від пильних поглядів тих, хто "гуляв".
"Я давно працюю з молоддю, я бачу це безпомилково. В саму гущу, де хапали десятками одного, не пішов. Але бачив навколо тисячі юних осіб. Москва, що навчається, студенти, школярі вийшли на "прогулянку". Злодії, які заволоділи Росією, позбавляють їх чесного майбутнього. Або кради разом із нами, або мерзлякуй, або забирайся за кордон – майже в голос оголошує влада", – підкреслив він.
На думку Зубова, 4/5 із тих, хто "гуляв", становили люди, які хочуть "чесного діяльного життя на своїй батьківщині".
"Я натхненний. Адже це – у всій країні. Молоді вимагали чесного майбутнього для себе і своїх дітей. Якщо вимагають молоді – рота їм не заткнути. Їх не залякати. Вони сьогодні були зухвало веселими. Сьогодні у всій Росії, вчора і сьогодні – в Білорусі. Це їхній день", – заявив опозиціонер.
Він додав, що невдоволення людей викликає той факт, що панівний клас створив життя для себе коштом усієї Росії.
"Щоб прем'єр-міністр не був страшенним злодієм, щоб не крали президент і губернатори, – потрібні системні, далекосяжні реформи. Їх треба розпочинати негайно. Їхній дизайн чудово відомий. Потрібна лише воля людей. І сьогодні цю волю виявили. Народ на Дворцовій площі Петербурга скандував: "Влада – це ми!" І поліція відступала. Сьогодні безліч молодих і не дуже молодих звільнилися від міражу "величі держави". Велич не в тому, що тиран від нашого імені приєднує землі і посилає офіцерів убивати в Алеппо і вмирати в сирійських пустелях. Велич настане тоді, коли ми будемо керувати нашою країною самі", – підсумував історик.
26 березня в Москві, а також найбільших містах російського Далекого Сходу і Сибіру пройшли демонстрації з вимогою відставки прем'єр-міністра Росії Дмитра Медведєва. Перед початком акції в Москві затримали її ініціатора російського опозиціонера Олексія Навального, під час протесту ще 130 осіб, згодом – усіх співробітників його фонду. За останніми даними правозахисників, поліція Москви затримала близько 800 осіб.
Приводом для антикорупційних мітингів стала публікація розслідування Фонду боротьби з корупцією, який 2 березня оприлюднив дослідження про "корупційну імперію" Медведєва під назвою "Він вам не Дімон". У фонді запевняють, що прем'єр-міністр і його оточення створили злочинну схему, засновану на благодійних фондах, якими керують друзі, однокурсники та довірені особи глави уряду.
25 березня в Мінську пройшла акція до Дня волі, хоча міська влада не дала на це дозволу. Співробітники загонів міліції особливого призначення оточили активістів, розбили їх на групи і масово затримували. Аналогічні акції пройшли в інших містах країни.
За оцінками правозахисників, затримали понад 700 осіб.