Євросоюз 18 грудня ухвалить 12-й пакет санкцій проти Росії – Politico
У понеділок, 18 грудня, Євросоюз ухвалить 12-й пакет санкцій проти країни-агресора Росії. Про це повідомило Politico, посилаючись на невказаного дипломата ЄС.
За словами одного з дипломатів, 18 грудня відбудеться коротка письмова процедура ухвалення санкцій. Окрім того, на цей день заплановано офіційну публікацію нового пакету обмежень.
Ця інформація з'явилася після того, як Австрія зняла свої застереження щодо 12-го пакету санкцій. Раніше Австрія блокувала санкції ЄС, оскільки австрійський уряд був незадоволений тим, що Україна занесла Raiffeisen Bank до переліку міжнародних спонсорів війни.
17 грудня стало відомо, що Національне агентство з питань запобігання корупції зупинило перебування австрійської банківської групи Raiffeisen Bank International у переліку міжнародних спонсорів війни.
Контекст:
14 листопада глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель і Єврокомісія подали Європейській раді пропозиції щодо 12-го пакету санкцій проти країни-агресора Росії. Пакет передбачає санкції стосовно понад 120 фізичних і юридичних осіб. Пропонують ввести нові заборони на імпорт й експорт, дії щодо посилення цін на нафту, заборони на торгівлю алмазами з Росії та протидію обходу санкцій ЄС. У пропозицію про список входять представники російського військового, оборонного й IT-секторів, а також інших важливих економічних операторів.
Редактор Radio Free Europe / Radio Liberty у Європі Рікард Йозвяк писав 14 грудня в X (Twitter), що політичної згоди щодо 12-го пакету санкцій ЄС проти РФ уже досягнуто, хоча офіційно його ухвалять "найближчими днями".
Європейська рада 14 грудня опублікувала повідомлення, у якому вітає ухвалення 12-го пакету санкцій проти Росії, а також засуджує військову підтримку агресивної війни РФ із боку Ірану, Білорусі та КНДР.
Водночас офіційно про ухвалення 12-го пакету санкцій проти Росії в ЄС поки не повідомляли. "Європейська правда" вважає використане в документі формулювання підтвердженням того, що пакет уже погоджено. Юридично затвердити його мають на іншому рівні – у Раді міністрів ЄС, але вона може ухвалювати або попередньо погоджувати рішення на полях саміту.