Лідери ЄС привітали 12-й пакет санкцій для РФ
Європейська рада вітає ухвалення 12-го пакету санкцій для Росії, а також засуджує військову підтримку агресивної війни РФ з боку Ірану, Білорусі та КНДР. Про це йдеться у заяві Європейської ради, опублікованій 14 грудня, в перший день саміту у Брюсселі.
"Європейський союз сповнений рішучості ще більше послабити здатність Росії вести агресивну війну, зокрема через подальше посилення своїх санкцій, а також через їх повне й ефективне здійснення та запобігання їх обходу, особливо щодо товарів високого ризику, у тісній співпраці з партнерами і союзниками. Європейська рада вітає ухвалення 12-го пакету санкцій. Вона також вітає угоду, досягнуту щодо Директиви про визначення кримінальних злочинів і покарання за порушення обмежувальних заходів союзу", – ідеться в документі.
Також Єврорада засудила військову підтримку агресивної війни Росії з боку Ірану, Білорусі та КНДР і закликала всі країни не надавати матеріальну або іншу підтримку агресії Росії.
Про ухвалення 12-го пакету санкцій проти РФ поки що офіційно не повідомляли. "Європейська правда" вважає використане в документі формулювання підтвердженням того, що пакет уже погоджено. Юридично затвердити його мають на іншому рівні – у Раді міністрів ЄС, але вона може ухвалювати чи попередньо погоджувати рішення на полях саміту, пояснює видання.
Редактор Radio Free Europe / Radio Liberty у Європі Рікард Йозвяк також написав в X (Twitter), що політичної згоди щодо 12-го пакету санкцій ЄС проти РФ уже досягнуто, хоча офіційно його ухвалять "найближчими днями". "До другої річниці повномасштабного вторгнення в Україну намагатимуться ухвалити ще один, але він може стати останнім на довгий час", – додав він.
Контекст:
14 листопада глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель і Єврокомісія подали Європейській раді пропозиції щодо 12-го пакету санкцій проти країни-агресора Росії. Пакет передбачає санкції щодо понад 120 фізичних і юридичних осіб. Пропонують ввести нові заборони на імпорт та експорт, дії щодо посилення цін на нафту, заборони на торгівлю алмазами з Росії та протидії обходу санкцій ЄС. У пропозицію про список входять представники російського військового, оборонного й IT-секторів, а також інших важливих економічних операторів.
За даними Йозвяка, посли ЄС не змогли досягти домовленості щодо 12-го пакету санкцій Євросоюзу проти Росії через позицію Австрії, незадоволену тим, що Україна занесла Raiffeisen Bank у список міжнародних спонсорів війни.