Євросоюз продовжив санкції проти Сирії до 1 червня 2018 року
Наразі у списку санкцій Євросоюзу проти уряду Сирії зазначено 240 осіб і 67 організацій, щодо яких застосовано заборону на поїздки та заморожування активів за жорстокі репресії проти цивільного населення в Сирії, ідеться в заяві Ради Європейського союзу.
Євросоюз продовжив санкції проти уряду Сирії на рік до 1 червня 2018 року. Про це йдеться в заяві Ради Європейського союзу (ЄС), яку опублікували на сайті відомства.
"29 травня 2017 року Рада продовжила обмежувальні заходи Європейського союзу проти сирійського режиму до 1 червня 2018 року. Це рішення відповідає стратегії ЄС щодо Сирії, у якій ідеться, що ЄС буде підтримувати свої обмежувальні заходи проти сирійського режиму та його прихильників, поки тривають репресії проти цивільних осіб", – ідеться в повідомленні.
Рада ЄС також додала до санкційного списку трьох міністрів сирійського уряду й оновила інформацію про деяких осіб та організації.
Загалом наразі у списку зазначено 240 осіб і 67 організацій, щодо яких застосовано заборону на поїздки та заморожування активів за жорстокі репресії проти цивільного населення в Сирії.
"Чинні наразі санкції проти Сирії передбачають ембарго на постачання нафти, обмеження щодо певних інвестицій, заморожування активів сирійського центрального банку в ЄС й експортні обмеження на обладнання та технології, які можна використати для внутрішніх репресій, а також обладнання та технології для моніторингу чи перехоплення інтернет- або телефонного зв'язку", – зазначили в Раді ЄС.
У євроінституції уточнили, що ЄС, як і раніше, прихильний до пошуку довгострокового політичного врегулювання конфлікту в Сирії в наявних узгоджених Організацією Об'єднаних Націй межах.
Правові акти щодо сирійських санкцій опублікують в "Офіційному журналі" ЄС від 30 травня 2017 року.
Санкції проти сирійського режиму ЄС увів за насильницькі репресії проти цивільного населення країни. Востаннє ці заходи продовжували у травні 2016 року, вони діють до 1 червня 2017 року.
Військовий конфлікт у Сирії триває з 2011 року. У бойових діях беруть участь урядові війська, опозиціонери, радикальні ісламісти, курди й інші сили. Значну частину Сирії контролюють бойовики ІДІЛ.
У вересні 2014 року операцію проти них почала коаліція на чолі зі США. У вересні 2015 року до конфлікту в Сирії приєдналася Росія. 14 березня 2016 року президент Росії Володимир Путін наказав почати виведення російського військового угруповання із Сирії. Він заявив, що російські військові "загалом виконали" своє завдання в цій країні. Однак авіація РФ регулярно проводить повітряні операції на території Сирії.