"Їм треба наблизитися до Москви". Лукашенко заявив, що США хочуть розв'язати війну руками поляків, балтійців та українців
Олександр Лукашенко, який називає себе президентом Білорусі, вважає, що США планують розпочати війну, використовуючи для цього Польщу, країни Балтії, Україну та міграційну кризу на кордоні Білорусі. Про це 25 листопада повідомляє БЕЛТА.
"Їм треба наблизитися до Москви. І тут ось "балкон" цей знову залишився, заважає їм, треба його зрізати. І різатимуть", – заявив він.
За словами Лукашенка, США намагаються використати ситуацію з мігрантами у власних інтересах.
"Вони намагаються скористатися цими бідними біженцями... вже відкрито кажуть: залучити НАТО. А що означає НАТО? Розв'язати війну. Вони люблять чужими руками воювати, і треба десь заворушення знову створити. А вони осторонь спостерігатимуть і зброю постачатимуть для того, щоб ми вбивали одне одного і економіка опустилася. Зробити вони це хочуть руками поляків, прибалтів та українців", – сказав Лукашенко.
Контекст:
Цього року у країнах Євросоюзу, які межують із Білоруссю, загострилася проблема нелегальної міграції з країн Близького Сходу. У ЄС спочатку заявляли, що Білорусь навмисно послабила контроль над кордоном зі свого боку, згодом Лукашенка звинуватили не просто в послабленні контролю, а в організації потоків нелегальної міграції.
За інформацією польських правоохоронців, серед мігрантів, які намагаються незаконно перетнути кордон, – громадяни Сирії, Іраку, Лівану та інших країн.
Мігранти, які перебувають на території Білорусі, робили низку спроб перейти кордон із Польщею, сталися сутички, внаслідок яких були постраждалі з боку польських силовиків.
Через міграційну кризу 15-го та 17 листопада телефонні розмови з Лукашенком провела канцлерка Німеччини Ангела Меркель. Вони домовилися, що проблему нелегальних мігрантів загалом винесуть на рівень ЄС та Білорусі, проте Німеччина відхилила пропозицію Лукашенка прийняти 2 тис. мігрантів із Білорусі.
21 листопада прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький повідомив, що мігранти, які перебувають у Білорусі, почали повертатися на батьківщину, але понад 11 тис., як і раніше, залишаються у країні.
23 листопада глава уряду Польщі заявив про зменшення напливу мігрантів до Білорусі внаслідок скоординованого дипломатичного наступу Варшави.