Канада вважає вакцину від AstraZeneca безпечною і продовжить її застосування – Трюдо
В уряді Канади не бачать ризиків у застосуванні вакцини від AstraZeneca для масового щеплення проти коронавірусу. Про це на пресконференції в Монреалі заявив прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, повідомляє CTVNews.
За його словами, міністерство охорони здоров'я Канади, експерти та науковці приділяють дуже багато часу, щоб гарантувати безпеку та ефективність усіх вакцин, затверджених у Канаді. За словами Трюдо, "найкраща вакцина для вас – та, яку ви можете найшвидше отримати".
Він додав, що канадські фахівці ретельно стежать за тим, "що відбувається з конкретною партією вакцини, яку використовують у Європі". За словами Трюдо, жодна доза вакцини від AstraZeneca, яку використовують у Канаді, не надійшла з тієї партії, яка викликала побоювання в Європі.
Глава уряду Канади також повідомив, що його мати, 72-річна Маргарет Трюдо зробила щеплення проти COVID-19. Він зазначив, що і сам охоче вакцинується, але не буде випереджати свою чергу.
Канада, як і Україна, використовує виготовлену в Індії за ліцензійною угодою вакцину розроблення AstraZeneca під назвою Covishield.
У низці країн, зокрема Італії, Франції, Німеччині, Данії, Норвегії, Ісландії, Австрії, заявили про тимчасове припинення вакцинації препаратом від AstraZeneca. Як зазначало агентство Reuters, вакцинацію окремою партією вакцини від AstraZeneca припинили Естонія, Литва, Люксембург, Латвія.
13 березня Норвезьке агентство з лікарських засобів повідомило про чотири випадки ускладнень після вакцинації препаратом від AstraZeneca. Один пацієнт помер від крововиливу в мозок, ще троє людей перебувають у тяжкому стані через появу тромбів, кровотечі та низький рівень тромбоцитів.
У Південній Кореї розслідували смерть вісьмох осіб після вакцинації препаратом від AstraZeneca. 8 березня стало відомо, що фахівці не знайшли доказів того, що щеплення призвели до смерті хворих.
У Всесвітній організації охорони здоров'я заявили, що знають про зупинення вакцинації препаратом від AstraZeneca. Водночас там нагадали, що переваги вакцини, як і раніше, переважують її ризики. Також у ВООЗ підкреслили, що у світі не виявлено жодної смерті від вакцини проти коронавірусу.
У самій AstraZeneca 12 березня заявили про відсутність зв'язку між її вакциною проти коронавірусу і утворенням тромбів. Про це ж повідомили і в Європейському агентстві з лікарських засобів (EMA).
Великобританія першою у світі почала масову вакцинацію препаратом від AstraZeneca. Постійний комітет із вакцинації Stiko Інституту вірусології імені Роберта Коха в Німеччині 28 січня рекомендував використовувати вакцину від AstraZeneca громадянам віком від 18 до 64 років.
EMA 29 січня дозволило застосування вакцини проти COVID-19 виробництва AstraZeneca на території Європейського союзу. Цього самого дня постачання вакцини на території ЄС схвалила Єврокомісія. Вакцина AstraZeneca стала третім препаратом проти коронавірусу, рекомендованим для використання і дозволеним для постачань у Євросоюзі. Раніше ЕМА дозволило застосування американських вакцин виробництва Pfizer/BioNTech і Moderna.
В агентстві зазначили, що клінічні дослідження вакцини проти коронавірусу від AstraZeneca свідчили, що вона є ефективною в запобіганні COVID-19 у людей віком від 18 років. Ефективність вакцини встановлено на рівні майже 60%.