Канада заборонила експорт до Росії 28 видів послуг, важливих для нафтової, газової та хімічної промисловості
"Нові заходи вводять заборону на експорт 28 [видів] послуг, життєво важливих для функціонування нафтової, газової та хімічної промисловості, зокрема технічні, управлінські, бухгалтерські й рекламні послуги", – ідеться в повідомленні.
На нафтову, газову і хімічну промисловість припадає приблизно 50% доходів федерального бюджету Росії, зазначили у МЗС Канади.
У списку послуг, які потрапили під заборону, – будівельні та інженерні роботи, транспортування нафти й газу, продаж металів, руд, деревини та хімікатів, дослідження і розробки, комп'ютерні, бухгалтерські, архітектурні роботи.
"Оголошені сьогодні заходи додатково тиснуть на президента [РФ Володимира] Путіна, щоб той негайно вивів свої війська з української території... Ці заходи зменшать здатність Росії вести війну і надішлють чіткий сигнал російському режиму: Канада не відмовиться від притягнення до відповідальності тих, хто несе відповідальність за руйнування в Україні. Канада і далі працюватиме зі своїми однодумцями у міжнародній спільноті для координації подальших заходів", – заявили у відомстві.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
У відповідь на напад Росії на Україну США, Канада, Євросоюз, Великобританія, Австралія та Японія запровадили проти РФ кілька пакетів санкцій. Зокрема, США і ЄС наклали санкції на Центробанк Росії, заморозивши його закордонні активи. Валютні резерви РФ становлять приблизно $630 млрд. Як зазначала ВВС, вважають, що більша їх частина міститься на Заході, а отже, потрапила під заморожування.
Під санкціями США, Британії та Канади вже перебуває президент РФ Володимир Путін. Він потрапив до списків після того, як Росія відмовилася припинити вторгнення до України. Крім того, США ввели санкції і проти його повнолітніх дітей Марії Воронцової та Катерини Тихонової, а Великобританія – проти його ексдружини та ймовірної коханки Аліни Кабаєвої.
Санкції проти Росії постійно розширюють. За інформацією глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, від кінця лютого на РФ було накладено понад 7,8 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим та частину території Донбасу, – їх понад 10 тис.