Капітан 1-го рангу ВМС США у відставці Табах: Лукашенка як лідера і політичної фігури вже не існує. Йому капець
Капітан 1-го рангу ВМС США у відставці Юрій (Гаррі) Табах в ефірі авторської програми засновника інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона порівняв Олександра Лукашенка з лідером терористичного угруповання "Аль-Каїда" Усамою бен Ладеном.
Капітан 1-го рангу ВМС США у відставці Юрій (Гаррі) Табах в ефірі авторської програми засновника інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона сказав, що Олександра Лукашенка як лідера і політичної фігури Білорусі вже не існує.
"Лукашенко – усе, йому салям алейкум, йому капець. Так чи інакше його як лідера, як політичної фігури, не існує. Як [лідер терористичного угруповання "Аль-Каїда"] Усама бен Ладен. Він жив 10 років, але він не існував. Він не мав жодного значення. Те, що його потім зловили, – це вже роль мало відігравало. Його було вже вбито давно як політичну фігуру чи як терориста. Те саме з Лукашенком. Я думаю, що все, він закінчив", – підкреслив Табах.
Капітан 1-го рангу ВМС США у відставці Табах: Якщо у США солдата вб'ють у бойових діях, його сім'ї виплачують мільйон доларів. Читайте повний текст інтерв'ю
Із 9 серпня в Білорусі не вщухають масові акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента. За офіційними даними, перемогу в них здобув на той момент президент Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців (він керує країною з 1994 року). Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиціонерка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі й водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів. За даними Тихановської, загиблих восьмеро.
Лукашенко 23 вересня, як він вважає, знову вступив на посаду президента. Уперше в історії Білорусі церемонії інавгурації не анонсували і не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнала інавгурації Лукашенка.
Євросоюз 2 жовтня ввів обмежувальні заходи проти 40 осіб, відповідальних за фальсифікацію результатів президентських виборів і насильницьке придушення мирних протестів. 6 листопада ЄС ввів санкції проти Лукашенка, який вважає себе президентом Білорусі, та ще 14 білоруських чиновників. До санкцій долучилася Україна.