Каспаров: В оточенні Путіна поки що перемагають ті, хто думає: "День простоїмо, ніч протримаємося, а за рік Трамп прийде" G

Каспаров: Я не сумніваюся, що, якщо Пригожин виграє в якомусь розкладі, звісно, він і Путіна в Гаагу здасть без проблем

Фото: ЕРА
Події в Росії свідчать про те, що в оточенні президента країни-агресора Володимира Путіна є ті, хто вважає, що РФ програла війну, але вони не в більшості. Таку думку в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" висловив 13-й чемпіон світу із шахів, російський опозиційний політик Гаррі Каспаров.

Він зазначив, що конкретний підсумок заколоту засновника визнаної у світі злочинною організацією ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина полягає у виведенні його найманців з України.

"Уся ідея, що вони в Білорусі загрожуватимуть Україні... Не для того вони йшли з-під Бахмута, щоб потім загинути в болотах на півночі України. Вони пішли. Пригожин зберіг потужну збройну силу, абсолютно незайману. Це інші нехай в Україні помирають. Усе інше – це домисли, спекуляції. Мені здається, що за Пригожиним стоять якісь серйозні люди з путінського оточення. Я не можу сказати хто. Припускають різне. Можливо, брати Ковальчуки (за даними західних ЗМІ, основний акціонер банку "Россия" Юрій Ковальчук підштовхнув Путіна до повномасштабної війни. – "ГОРДОН"), може, ще хтось. Але сенс доволі простий: якщо війну не можна виграти, її треба закінчувати", – додав він.

За словами Каспарова, причина – у загрозі бізнесу.

"Це ж бізнес. Так, в Африці бізнес, тут бізнес... Узагалі Росію всю підім'яли під себе. А тут реальна небезпека. Війну не просто програють, а її програють із тріском, Україна переможе, поверне Крим, український прапор над Севастополем... А що потім буде? А потім повернуться всі ці розлючені сотні тисяч зі зброєю в Росію – і що тоді?" Це я так прикидав розмову, яка могла відбутися. І мені здається, що пригожинський виступ чітко фіксував цей розрив. Як гнійник прорвався всередині", – зазначив він.

Політик вважає, що Пригожин представляв не пацифістів, а реалістів, і те, що відбувається в російському генералітеті, зокрема історія з усуненим після доповіді про ситуацію на фронті генералом Іваном Поповим – це "теж відгомони того самого розуміння, що, якщо не можна війну виграти, треба з неї виходити".

"Але, з огляду на все, аналізуючи масив інформації, який нам доступний, в оточенні Путіна все-таки перемагають ті, хто вважає, що жодних переговорів, жодних поступок – "будемо до кінця стояти". "День простоїмо, ніч протримаємося, за рік [експрезидент США Дональд] Трамп прийде [до влади]", – додав він.

На думку Каспарова, ці люди в оточенні Путіна сподіваються, що "ситуація в Америці зміниться, Європа втомиться, зима буде холодною, в України солдати закінчаться".

"Російський "авось". Мабуть, на тому й вирішили. Пригожин, мабуть, сказав: "Добре, так і так ми поза грою". І тому важливо фіксувати: пригожинські солдати пішли", – додав він.

Каспаров не відкидає, що вагнерівці знову "в якомусь вигляді з'являться в Україні", але дуже в цьому сумнівається.

"Військово-стратегічний розклад на цьому напрямку, мені здається, не залишає жодних реальних надій. Тому що 25 тис. вагнерівців полізуть на, можливо, найукріпленіші райони України і згинуть у цих болотах... додав він. – У Пригожина є логіка бандитська. Я не сумніваюся, що, якщо Пригожин виграє в якомусь розкладі, звісно, він і Путіна в Гаагу здасть без проблем. Це бізнес. "Володя розпочав операцію, так, усе мало гарний вигляд, але програв треба розплачуватися".

Каспаров: Зважаючи на графік постачання зброї, до березня 2024 року Україна матиме вирішальну військово-технічну перевагу над РФ. Читайте повну версію інтерв'ю

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

Чергові президентські вибори у США заплановано на 5 листопада 2024 року.

Про своє бажання брати участь у праймеріз Республіканської партії заявили деякі політики, зокрема фігурант розслідувань ФБР Трамп, губернатор Флориди Рональд Десантіс, колишній постійний представник США при ООН Ніккі Гейлі, сенатор від Південної Кароліни Тім Скотт, колишній губернатор Арканзаса Аса Гатчинсон, бізнесмен Вівек Рамасвамі й ексвіцепрезидент США часів Трампа Майк Пенс.

Демократ Джо Байден, який обіймає президентську посаду із 2020 року, 25 квітня офіційно оголосив про намір балотуватися на другий строк. Окрім Байдена, представляти Демократичну партію на виборах президента хочуть активіст руху проти щеплення Роберт Кеннеді – молодший (є племінником колишнього президента США Джона Кеннеді) і письменниця Маріанна Вільямсон.

Трамп критикував виділення $40 млрд допомоги Україні й заявляв, що може закінчити розв'язану Росією війну проти України протягом доби. Він упевнений, що "може вирішити це питання", щойно знову стане президентом США.

У березні в ефірі радіошоу ведучого Fox News Шона Генніті Трамп заявив, що міг би домовитися про припинення війни ціною окупації Росією територій України. "У гіршому разі я міг би домовитися про те, щоб вони [росіяни] щось захопили", – сказав він. В інтерв'ю Reuters у червні Трамп заявив, що Україні, можливо, "доведеться віддати частину території" Росії, щоб зупинити війну. За його словами, це було б "предметом переговорів", якби він був президентом США. Водночас, на його думку, українці, які відстоювали свою землю, "матимуть право залишити собі більшу частину того, що вони відвоювали".