Кінець війни, знищення Європи, розвал США, Китай з'їсть Росію, картонний Акунін, Уліцька. Інтерв'ю Гордона з Веллером. Відео
На YouTube-каналі "В гостях у Гордона" вийшло інтерв'ю з російським письменником Михайлом Веллером, який живе в Естонії.
Під час інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону Веллер говорив про:
- російсько-українську війну й імовірні строки її закінчення;
- майбутні вибори в Росії;
- президента країни-агресора РФ Володимира Путіна;
- вибори у США й конкуренцію між президентом США Джо Байденом і колишнім президентом Дональдом Трампом;
- боротьбу з літературою в Росії;
- російського письменника Бориса Акуніна, якого в РФ занесли до переліку "терористів і екстремістів";
- російську письменницю Людмилу Уліцьку;
- кінець європейської цивілізації.
"Скільки ще триватиме війна? По-перше, залежить від того, скільки на своєму посту буде Путін. Він може перестати бути завтра, а може просидіти ще 20 років... Адже в нього медицина краща, ніж у [колишнього президента Зімбабве] Роберта Мугабе, який сидів [у кріслі] до 93... У Путіна попереду ще років 10 є – це гарантовано. Усі ці чутки, що він хворий на все, – зважаючи на все, розрахована деза. По-друге, це залежить від того, що буде з виборами у США, – сказав Веллер. – Війна, якщо нічого не зміниться, тягнутиметься й тягнутиметься... Це абсолютно жахливо".
Веллер народився в українському місті Кам'янець-Подільський 1948 року в сім'ї військового медика. Дитинство провів в офіцерських гарнізонах Далекого Сходу й Сибіру. Школу закінчив у білоруському Могильові, потім вступив на філологічний факультет Ленінградського університету (зараз Санкт-Петербурзький державний університет).
Пробував себе в різних професіях: від піонервожатого й учителя до матроса, робітника-бетонника, перегонника худоби й журналіста.
Літературною роботою захопився в 1970-х роках. 1978 року короткі гумористичні оповідання Веллера почали публікувати в ленінградських газетах, 1983-го вийшла його перша книжка – збірка "Хочу бути двірником". 1993-го було видано найвідомішу книжку Веллера "Легенди Невського проспекту". Твори Веллера перекладено багатьма мовами, зокрема англійською, німецькою і французькою.
Письменник веде YouTube-канал, на якому публікує ролики на літературну й політичну тематики.