Веллер: Чому Путін не користується інтернетом? Через будь-яку апаратуру можна стежити. А раптом підкупили когось з охорони – і щось там знімуть і сфотографують? G photo icon

Путін не довіряє інтернету і не так уже й добре вміє мислити, обробляючи отриману інформацію, вважає Веллер
Фото: kremlin.ru

Президент країни-окупанта РФ Володимир Путін, імовірно, надає перевагу "процідженій інформації", яку для нього дібрали "довірені люди". Таку думку в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону висловив російський письменник Михайло Веллер, який живе в Естонії.

"Він що, дійсно ідіот, що він не заходить в інтернет?" –  запитав Гордон.

Веллер зізнався, що на це запитання відповісти не може.

"І думаю, що не може відповісти ніхто. Хоча є кілька спритників, які кажуть, що спілкуються з вищими силами і глибоко законспірованими організаціями. Дай їм бог здоров'я. Тобто, по-перше, людина боїться, щоб у неї щось не вибухнуло. Бо за допомогою будь-якої апаратури, загалом, можна стежити. А раптом підкупили когось з охорони – і щось там знімуть і сфотографують?" – вважає письменник.

Він висловив припущення, що інформацію для президента країни-окупанта шукають спеціально навчені люди.

"Набагато легше живитися процідженою інформацією, тому що ось людина сидить перед комп'ютером, і у неї відкритий інтернет. Для того щоб скласти про щось уявлення, їй, припустимо, потрібно півтори години покопатися. А під боком у нього сидить двоє-троє пацанів юних: по 20 із лишком, – які у цьому абсолютно професіонали. Він говорить – вони йому знаходять", – припустив Веллер.

Письменник уточнив, що для самостійного аналізу навіть тієї інформації, яку знайшли інші люди, "треба багато знати".

"Потрібно постійно мислити в цьому напрямі, потрібно бути в процесі, потрібно вміти відокремлювати другорядні подробиці від принципових явищ. А для цього потрібен розум. Для цього потрібно бути не завідувачем цього самого клубу культури в Дрездені (посада, в якій під прикриттям Путін працював в НДР за лінією КДБ. "ГОРДОН"). Для цього потрібно бути справжнім розвідником. [...] А тут людина дивиться на 100 деталей і ні хріна не розуміє. Його за це засуджувати важко", – вважає він.

Отже, на думку письменника, Путін виходить із того, що є довірені люди, які виконають роботу щодо пошуку необхідної інформації за нього.

"Їм поставиш завдання на пошук: "Відповісти мені на це, на це і на це". І вони йому дадуть проціджену, правильну інформацію: результат цього аналізу. А вони йому дають те, що вигідно їм. Для того, щоб залишатися у фаворі, у владі нагорі. А під ними теж краде вся піраміда. Ось те, що ми маємо", – підсумував Веллер.

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

Олексій Венедиктов, головний редактор російської радіостанції "Эхо Москвы", яка ще існувала на той момент, розповів у 2019 році в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону про скептичне ставлення президента РФ до інтернету, який Путін, за його словами, вважав "суцільною дезінформацією". Водночас, за словами російського лідера, за надану йому інформацію в "течках" генерали, які її підготували, відповідали кар'єрою.

В інтерв'ю Бацман у 2020-му Венедиктов розповів, що з міркувань безпеки у Путіна немає мобільного телефона, а інтернету він просто не довіряє, тому що це "зона дезінформації і маніпуляції".

Путін не користується мобільним та інтернетом, а всю інформацію отримує від вузького кола довірених людей у течках. Про це розповів в інтерв'ю центру "Досье" співробітник Федеральної служби охорони Гліб Каракулов, який у жовтні 2022 року втік із Росії. За свідченням Каракулова, Путін "відірваний від світу" і "живе в інформаційному коконі", багато часу проводить у своїх резиденціях і патологічно боїться за своє життя.

До найближчого оточення Путіна входить (і має на президента РФ значний вплив) російський мільярдер, бізнесмен Юрій Ковальчук. Під час ізоляції Путіна в період пандемії COVID-19, коли він був малодоступний навіть для близького кола, Ковальчук багато спілкувався з російським лідером, що вплинуло на його рішення напасти на Україну. Про це в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону розповів колишній депутат Держдуми РФ, бізнесмен Ілля Пономарьов.

Путін здається "більш ізольованим, аніж будь-коли", і відчуває "втрату друзів" як у Росії, так і за її межами, писала за підсумками 2022 року The Washington Post.

Путін за вдачею конспіролог і може щиро вважати, що інтернет небезпечний і є "породженням спецслужб". Таку думку політичний оглядач, телеведучий Євген Кисельов висловив в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман.