Китай прагнутиме до вуглецевої нейтральності до 2060 року – Сі Цзіньпін
Глава КНР зазначив, що Китай суворо контролюватиме проєкти з вироблення електроенергії внаслідок спалювання вугілля і жорстко контролюватиме зростання його споживання у 2021–2025 роках, а із 2026-го почне поступово його скорочувати.
На думку лідера КНР, міжнародна спільнота має керуватися "принципом спільної, але диференційованої відповідальності". Розвинені країни мають посилити свої дії у боротьбі зі зміною клімату, а також допомогти країнам, що розвиваються, у переході до "зеленого" і низьковуглецевого розвитку, підкреслив Сі Цзіньпін.
Президент США Джо Байден на саміті пообіцяв наполовину скоротити викиди парникових газів у країні до 2030 року порівняно із 2005 роком. За його словами, США до 2050 року планують створити економіку з "нульовими викидами".
Контекст:
Як повідомляло Associated Press, на переговори щодо клімату, ініційовані Байденом, американська влада надіслала приблизно 40 запрошень, зокрема президенту РФ Володимиру Путіну та Сі Цзіньпіну. Саміт триватиме два дні – 22 і 23 квітня.
США більше не можуть "відкладати або робити мінімум" для розв'язання проблеми зміни клімату на планеті, говорив Байден європейським лідерам під час безпекової конференції в Мюнхені 19 лютого.
У США сподіваються, що переговори прискорять глобальні зусилля зі скорочення використання викопного палива.
Генсек Організації Об'єднаних Націй Антоніу Гутерріш говорив, що понад 120 країн, зокрема Китай, пообіцяло скоротити викиди вуглецю до 2050 року "до нуля", писало AP.
Китай посідає перше місце у світі за обсягом викидів парникових газів в атмосферу, які вважають однією з причин зміни клімату. У КНР домінує вугільна енергетика, на яку припало 66% усієї виробленої 2019 року електроенергії, пише Science.