Китай після скандалу з послом заявив, що поважає суверенітет усіх колишніх радянських держав
"Китай поважає статус суверенної держави республік-учасниць після розпаду Радянського Союзу", – заявила вона.
Мао Нін зазначила, що після розпаду СРСР Китай був однією з перших країн, які встановили дипломатичні відносини із зацікавленими країнами. За її словами, у відносинах із цими країнами Китай "дотримується принципів взаємної поваги й рівності в розвитку двосторонніх відносин дружби та співробітництва".
За її словами, деякі ЗМІ намагалися "спотворити позицію Китаю" щодо українського питання й посіяти розбіжності між Китаєм і зацікавленими країнами.
Контекст:
Китайський посол Лю Шає в ефірі каналу LCI 21 квітня сказав, що "Крим від самого початку належав Росії". Крім цього, він заперечував суверенітет пострадянських країн. На думку дипломата, країни колишнього СРСР "не мають дієвого статусу в міжнародному праві, оскільки немає міжнародної угоди, яка конкретизує їхній статус як суверенних країн".
Український посол у Франції Вадим Омельченко припустив, що в Лю Шає або "явні проблеми з географією", або його заяву не було погоджено з позицією Пекіна "про зусилля щодо відновлення миру в Україні на основі міжнародного права та цілей і принципів Статуту ООН".
Країни Балтії також розкритикували посла Китаю.
Понад 75 депутатів із різних країн закликали Францію оголосити Лю Шає персоною нон ґрата.
Після скандалу посольство Китаю у Франції видалило стенограму інтерв'ю посла.