Китай відхилив пропозицію США щодо зустрічі міністрів оборони – Пентагон
У заяві Пентагону йдеться, що Китай відхилив надіслане на початку травня запрошення на зустріч.
"Небажання КНР брати участь у змістовних дискусіях між військовими не применшить прихильності міністерства оборони до пошуку відкритих каналів зв'язку з Народно-визвольною армією (НВАК) на кількох рівнях у межах відповідального управління відносинами", – заявив Райдер.
Посольство Китаю у США у відповідь поставило під сумнів щирість і значущість запрошення, указавши на санкції США, введені стосовно китайських чиновників, установ і компаній. Офіційний представник посольства Китаю Лю Пен'юй сказав, що Китай завжди "рішуче виступає проти незаконних односторонніх санкцій і чітко заявив про свою жорстку позицію американській стороні".
"Американська сторона має негайно зняти санкції та вжити конкретних дій щодо усунення перешкод, створення сприятливої атмосфери й умов для діалогу і спілкування", – сказав він.
CNN зазначив, що це не перший випадок, коли Китай відхиляє пропозиції офіційних осіб США щодо зустрічей.
Контекст:
Агентство Reuters писало, що відносини між США і Китаєм торік упали до мінімуму, коли на той час спікерка Палати представників Ненсі Пелосі здійснила офіційний візит на Тайвань. Це розлютило Пекін, який вважає острів своєю територією, він розірвав офіційні канали зв'язку з Вашингтоном, зокрема погодження дій військовими, ідеться в повідомленні.
Напруженість ослабла в листопаді минулого року, коли лідери США і Китаю Джо Байден та Сі Цзіньпін зустрілися на саміті G20 в Індонезії й пообіцяли частіше проводити діалог, додало агентство.
Як писало Bloomberg, останнім часом адміністрація Байдена намагається зробити так, щоб Китаю було важко сказати "ні" взаємодії зі США. Ця стратегія спрямована на ослаблення напруженості між країнами й подання китайського лідера Сі Цзіньпіна як непоступливого, якщо він відмовиться від співпраці.
Зокрема, 21 травня на саміті G7 у Хіросімі Байден заявив, що він очікує на "відлигу" у відносинах Вашингтона з Пекіном, пише The Wall Street Journal.