Клімкін про хіматаку в Сирії: За це мають нести відповідальність і самі злочинці, і ті, хто їх підтримує
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав хімічну атаку в сирійській провінції Східна Гута черговим злочином проти людства.
За хімічну атаку у Сирії мають нести відповідальність і ті, хто її здійснив, і їхні союзники, написав міністр закордонних справ України Павло Клімкін у Twitter.
"Якщо інформація щодо хімічної атаки в Сирії підтвердиться, це є черговим злочином проти людяності. За нього мають понести відповідальність і самі злочинці, і ті, хто їх підтримує. Ще одне вето Росії на резолюцію РБ (Ради Безпеки. – "ГОРДОН") ООН щодо хімічної зброї в Сирії стане таким самим вето, як по MH17", – зазначив він.
Волонтери та рятувальники повідомили, що 7 квітня вертоліт скинув бочку з хімічною речовиною на місто Думу в Східній Гуті, унаслідок хіматаки загинуло від 70 до 100 осіб.
У Держдепі США заявили, що уважно стежать за тривожними повідомленнями про події в Думі. Представник відомства Гізер Ноєрт підкреслила, що "Росія з її непохитною підтримкою режиму у кінцевому підсумку несе відповідальність за ці жорстокі атаки".
У міноборони РФ спростували інформацію щодо причетності сирійських військ до інциденту.
Дума є останнім містом у Східній Гуті, яке утримують повстанці. Вона перебуває в облозі сирійських урядових сил, підтримуваних Росією.
Війна в Сирії триває з 2011 року. У бойових діях беруть участь урядові війська, опозиціонери, радикальні ісламісти, курди і бойовики "Ісламської держави". До конфлікту в різний час приєдналися збройні сили США, Росії, Туреччини та Ірану.
В опублікованій 6 вересня 2017 року доповіді заснованої ООН незалежної міжнародної комісії з розслідування подій у Сирії ідеться, що урядові сили "продовжували використовувати хімічну зброю проти цивільних осіб у районах, що перебувають під контролем опозиції".
"Найсерйознішим інцидентом" експерти назвали хімічну атаку в місті Хан-Шейхун (провінція Ідліб) у квітні, коли загинуло щонайменше 83 людей, зокрема 28 дітей і 23 жінки. Організація із заборони хімічної зброї встановила, що в Ідлібі застосували зарин або його аналог. Сирійська влада неодноразово заперечувала використання хімічної зброї під час конфлікту.
24 лютого 2018 року Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію, яка містить заклик до всіх сторін конфлікту в Сирії негайно припинити військові дії по всій країні, щоб можна було безперешкодно відправити гуманітарну допомогу й евакуювати хворих та поранених. Незважаючи на це, бойові дії в Східній Гуті тривають.
31 березня в міноборони Росії заявили, що провінцію покинуло понад 150 тис. осіб.