Кох: Проблема в тому, що хімічної зброї в Сирії взагалі не повинно бути! І гарант цього – Росія
Президент Росії Володимир Путін у 2013 році гарантував, що глава Сирії Башар Асад погодиться знищити й вивезти всю хімічну зброю з території країни, зазначив колишній віце-прем'єр РФ Альфред Кох.
Президент Росії Володимир Путін у 2013 році домовився з президентом США Бараком Обамою, що американці не будуть входити на територію Сирії, а натомість глава країни Башар Асад знищить чи вивезе всю хімічну зброю. Про це написав колишній віце-прем'єр РФ Альфред Кох на сторінці у Facebook.
"Головна проблема полягає в тому, що жодної хімічної зброї на території Сирії взагалі не повинно бути! І гарантом цього є зокрема й Росія! Саме Путін гарантував у 2013 році знищення усієї хімічної зброї в Сирії в обмін на відмову від американського вторгнення туди", – розповів він.
Кох зазначив, що знищення та вивезення всієї хімічної зброї було ініціативою Путіна.
"Путін гарантував, що Асад на це погодиться і не буде нічого приховувати і шахраювати. І Обама погодився на путінське розведення", – підкреслив він.
Колишній віце-прем'єр РФ також нагадав, що 11 вересня 2013 року Путін опублікував в американському виданні The New York Times статтю з ініціативою про міжнародний контроль над повним знищенням хімічної зброї в Сирії.
4 квітня Сирійська обсерваторія з прав людини повідомила, що у деяких жертв бомбардування міста Хан-Шейхун у провінції Ідліб є симптоми, що свідчать про застосування хімічної зброї. Кількість жертв газової атаки на місто Хан-Шейхун у сирійській провінції Ідліб, за останніми даними, становить 72 людини. Серед загиблих 20 дітей і 17 жінок. Представник розвідки США розповів Reuters, що організатором хімічної атаки, швидше за все, є президент Сирії Башар Асад.
5 квітня представник МЗС РФ Марія Захарова заявила, що опубліковані в західних ЗМІ відео про наслідки застосування хімзброї в сирійській провінції Ідліб є постановними. У міноборони РФ стверджують, що сирійська авіація завдала удару по території складу, де був розташований цех "із виробництва фугасів, начинених отруйними речовинами".
З ініціативи Великої Британії, США та Франції відбулося екстрене засідання Ради Безпеки ООН через трагедію в Сирії. Україна закликала Радбез ООН перейти до рішучих дій, які покладуть край застосуванню хімічної зброї. Постпред США Ніккі Гейлі попередила, що якщо Рада Безпеки ООН не вдасться до колективних дій, США будуть "змушені діяти" самостійно.
Правозахисники з Human Rights Watch повідомляли, що задокументували вісім випадків скидання сирійською авіацією отруйних речовин на житлові квартали міста Алеппо наприкінці 2016 року.
У січні 2017 року держсекретар США Джон Керрі розповів, що Обама оголосив про своє рішення завдавати авіаударів по Сирії, проте план військової інтервенції не був реалізований. Керрі нагадав, що в серпні 2013 року він провів прес-конференцію в Лондоні, на якій заявив, що для уникнення бомбардувань США Асаду необхідно вивезти хімічну зброю з регіону. За його словами, за кілька годин йому зателефонував міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, повідомивши, що це "було б і справді гарною ідеєю". Як підсумував Керрі, США вдалося домогтися результату в Сирії й "без скидання бомб".