Командувача ЧФ РФ віцеадмірала Осипова усунули і заарештували через втрату крейсера "Москва" – ГУР Міноборони України

ЗСУ підбили крейсер "Москва" у Чорному морі 13 квітня
Фото: EPA
У Кремлі, щоб зменшити наслідки майбутньої політичної і кримінальної відповідальності, намагаються звинуватити у всіх невдачах і поразках в Україні командирів окупаційних частин і з'єднань.

Про це 17 травня у Facebook проінформувало Головне управління розвідки (ГУР) Міноборони України.

Зазначають, що "пошук винних керівництво країни-окупанта розпочало у кращих сталінських традиціях".

"За "героїчну втрату" гордості Чорноморського флоту РФ ракетного крейсера "Москва" був відсторонений від посади і заарештований командувач Чорноморського флоту віцеадмірал Ігор Осипов. Слідчі дії також було розпочато щодо його першого заступника віцеадмірала Сергія Пінчука", – ідеться у повідомленні.

Також, за даними розвідки, через "безпрецедентні втрати особового складу, озброєння та військової техніки" усунули з посади Владислава Єршова, який керував шостою армією ЗС РФ, і командира першої танкової армії Західного військового округу генерал-лейтенанта Сергія Киселя (нібито "всупереч наказу вищого керівництва" відправляв в Україну строковиків).

Окрім того, "у зв'язку з незадовільним виконанням поставлених завдань" усунули з посади командувача 22 АК Південного військового округу в Криму генерал-майора Аркадія Марзоєва, командира 103-ї окремої бригади матеріально-технічного забезпечення полковника Михайла Пономарьова.

"Усі ці показові покарання лише сприяють поширенню серед окупантів недовіри до своїх командирів. Воєначальники країни-агресора й надалі продовжують вражати світ своєю некомпетентністю та прагненням до самознищення", – наголосили в українській розвідці.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Збройні сили України підбили крейсер "Москва", який перебував у Чорному морі, 13 квітня. В Одеській обласній військовій адміністрації повідомили, що по кораблю завдали удару ракетами "Нептун".

Пізніше РФ підтвердила, що "Москва" зазнала серйозних пошкоджень, там нібито "детонував боєзапас унаслідок пожежі". Оперативне командування "Південь" повідомило, що пошкоджений крейсер намагалися врятувати інші кораблі флоту РФ, проте шторм і вибух боєзапасу перекинули корабель, він почав тонути. Міноборони РФ спочатку заявило, що корабель залишається на плаву, але ввечері 14 квітня визнало, що крейсер "Москва" затонув "в умовах шторму". У РФ не визнали, що Україна завдала по крейсеру ракетного удару.

Скільки людей було на борту крейсера, достеменно невідомо. За даними міністерства оборони РФ, на ньому могло перебувати до 680 членів екіпажу. Українська влада та ЗМІ повідомили, що на борту було понад 500 людей.

У міноборони РФ спочатку не визнавали втрат і заявляли, що всіх членів екіпажу вдалося евакуювати. Але розслідування журналістів свідчать, що це не так. ЗМІ вдалося з'ясувати імена щонайменше двох загиблих членів екіпажу і щонайменше сімох зниклих безвісти.

Мати одного з матросів, що вижили, розповіла журналістам, що крейсер йшов захоплювати Одесу.

Секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов заявив, що з крейсера "Москва" врятували 58 людей із 510, які там перебували.