Комітет Конгресу з розвідки опублікував рекламу, якою Росія намагалася вплинути на президентські вибори у США
Комітет із розвідки Палати представників США повідомив, що російська "фабрика тролів" проплатила приблизно 3,5 тис. рекламних оголошень у Facebook, які побачило понад 11 млн американців.
Конгресмени-демократи з комітету з розвідки Палати представників США опублікували копії рекламних оголошень у Facebook, які, за їхніми даними, створили російські користувачі для впливу на результати виборів президента США у 2016 році.
Скріншоти записів за 2015–2017 роки опублікували на сайті комітету.
Загалом оприлюднено понад 3,5 тис. повідомлень, які переглянуло понад 11 млн американців. У комітеті стверджують, що до оголошень має стосунок пов'язане з Кремлем "Агентство интернет-исследований".
Опубліковані оголошення було "ретельно вивчено" комітетом і відредаговано Facebook для захисту особистої інформації користувачів.
Загалом російська "фабрика тролів" створила 470 фейкових сторінок у Facebook, що згенерували 80 тис. одиниць контенту, який побачило більше ніж 126 млн американців.
У комітеті заявили, що метою опублікованих повідомлень було внести в американське суспільство протиріччя, використовуючи релігійні, політичні, національні і расові відмінності.
Більшість рекламних оголошень стосувалася іміграції, прав ЛГБТ і контролю над зброєю. Деякі матеріали містили агітацію на користь республіканця Дональда Трампа або Берні Сандерса, який був суперником Гілларі Клінтон на демократичних праймеріз. Водночас постів на підтримку Клінтон майже немає, повідомило агентство Associated Press, яке проаналізувало оголошення. Деякі пости написано ламаною англійською, зазначила газета The Guardian.
За словами члена комітету з розвідки Палати представників США Адама Шиффа, Росія використовувала соцмережі як зброю, щоб вбити клин між американцями.
"Агентство интернет-исследований" займається інтернет-пропагандою, його неофіційно називають "міністерством правди" або "фабрикою тролів". Офіційно засновником і генеральним директором організації є відставний полковник міліції Михайло Бистров, а фінансує її, за даними ЗМІ, холдинг "Конкорд" ресторатора Євгена Пригожина.
16 лютого міністерство юстиції США висунуло обвинувачення у справі про втручання в президентські вибори 2016 року 13 громадянам Росії і трьом компаніям. Усім обвинуваченим інкримінують змову з метою обману Сполучених Штатів.
За даними мін'юсту, агентство купувало простір на серверах у США і реєструвало сотні акаунтів у Facebook, Twitter та Instagram, використовуючи водночас викрадені чи підроблені американські документи, а також фіктивні банківські рахунки.
Росія своє втручання в американські вибори заперечує.