Конгрес США ухвалив бюджетний законопроєкт із $12,4 млрд для України. Документ має підписати Байден

За два дні законопроєкт підтримали обидві палати Конгресу США
Фото: ЕРА
30 вересня Палата представників Конгресу США ухвалила законопроєкт про фінансування уряду США до 16 грудня, до якого входить також фінансування України на суму $12,4 млрд. Про це повідомляє Reuters.

Сенат США підтримав документ напередодні, 29 вересня, 72 голосами проти 25.

У Палаті представників голосування тривало складніше через опозицію в особі представників Республіканської партії, зазначає агентство. За законопроєкт проголосувала "менше ніж дюжина республіканців", результат голосування – 226 проти 200.

Документ уже передали на підпис президенту Джо Байдену. Глава Білого дому має для цього час до опівночі на 1 жовтня, щоб уникнути так званого шатдауну – вимушеного зупинення роботи американських держустанов.

До законопроєкту входить пакет допомоги Україні у боротьбі з російськими військами, зокрема:

  • $3 млрд на надання військової допомоги, включно з навчанням, обладнанням, озброєнням та логістичною підтримкою;
  • $1,5 млрд на поповнення запасів американського обладнання, переданого Україні або іноземним країнам, які надали підтримку;
  • $2,8 млрд на продовження військової, розвідувальної та іншої оборонної підтримки.

Додаткові $35 млн спрямують на фінансування реагування на "потенційні ядерні та радіологічні інциденти" в Україні.

Контекст:

Від початку повномасштабного вторгнення Росії США надали Україні військову, гуманітарну та пряму економічну допомогу на $25 млрд.

США надають допомогу Україні переважно за системою "президентського скорочення" запасів Пентагону. Окрім того, США допомагають Україні в межах Ініціативи сприяння безпеці України (USAI) у тривалішій перспективі укладаючи контракти з промисловістю на виробництво зброї.

Окремо у Сполучених Штатах ухвалили закон про лендліз для України, згідно з яким США зможуть позичати або здавати в оренду засоби захисту Україні та іншим країнам Східної Європи. Амбасадорка України у США Оксана Маркарова пояснила, що для оборонної допомоги Україні міноборони США поки використовує програми безоплатного передавання зброї, а лендліз це додатковий інструмент, який застосовуватимуть у разі потреби.