Сенат США ухвалив законопроєкт, який передбачає виділення Україні понад $12 млрд
Документ підтримало 72 сенатори, 25 осіб проголосували проти.
The Washington Post зазначає, що це був "рідкісний двопартійний компроміс".
Наразі законопроєкт має розглянути Палата представників Конгресу, це планують зробити вже 30 вересня. Якщо обидві палати Конгресу США ухвалять закон, його підпише президент Джо Байден.
Якщо законопроєкт не ухвалять, може статися так званий шатдаун – вимушене зупинення роботи американських держустанов, яке може розпочатися 1 жовтня.
До законопроєкту додали пакет допомоги Україні у боротьбі з російськими військами, зокрема:
- $3 млрд на надання військової допомоги, включно із навчанням, обладнанням, озброєнням і логістичною підтримкою;
- $1,5 млрд на поповнення запасів американського обладнання, переданого Україні чи іноземним країнам, які надали підтримку;
- $2,8 млрд на продовження військової, розвідувальної й іншої оборонної підтримки.
Додаткові $35 млн спрямують на фінансування реагування на "потенційні ядерні й радіологічні інциденти" в Україні.
Контекст:
Від початку повномасштабного вторгнення Росії США надали Україні військову, гуманітарну та пряму економічну допомогу на $25 млрд.
США надають допомогу Україні переважно за системою "президентського скорочення" запасів Пентагону. Окрім того, США допомагають Україні в межах Ініціативи сприяння безпеці України (USAI) у тривалішій перспективі – укладаючи контракти з промисловістю на виробництво зброї.
Окремо у Сполучених Штатах ухвалили закон про лендліз для України, згідно з яким США зможуть позичати або здавати в оренду засоби захисту Україні та іншим країнам Східної Європи. Амбасадорка України у США Оксана Маркарова пояснила, що для оборонної допомоги Україні міноборони США поки використовує програми безоплатного передання зброї, а лендліз – це додатковий інструмент, який застосовуватимуть у разі потреби.