Конгресмени подали законопроект про санкції проти РФ через замах на Скрипаля
Отруєння колишнього розвідника Сергія Скрипаля – ознака "дедалі сильнішої агресії" президента РФ Володимира Путіна, заявили конгресмени від Республіканської і Демократичної партій США Майк Тернер і Хоакін Кастро.
Американські конгресмени 6 квітня подали законопроект про санкції проти РФ через отруєння колишнього розвідника Сергія Скрипаля. Авторами ініціативи стали представник від Республіканської партії Майк Тернер і його колега-демократ Хоакін Кастро. Документ опублікували на сайті останнього.
У спільній заяві політиків ідеться, що уряд РФ "санкціонував атаку на британській території, чим порушив міжнародне право". Конгресмени хочуть відповісти на "дедалі сильнішу агресію" президента РФ Володимира Путіна.
Законопроектом пропонують накласти санкції на осіб, причетних до замаху на Скрипаля, а також на російські фінансові інститути, поки "Путін не припинить своєї практики вбивства експатріантів і дисидентів за межами Росії".
"Ми повинні надіслати чітке двопартійне повідомлення про те, що Сполучені Штати стоять разом із нашими союзниками і не терпітимуть таких незаконних дій", – підкреслили Тернер і Кастро.
Якщо законопроект схвалить Конгрес, зазначає видання The Hill, нові санкції ґрунтуватимуться на положеннях закону "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій", який у серпні 2017 року підписав президент США Дональд Трамп.
Згідно з цим документом, 6 квітня 2018 року США запровадили санкції проти 24 російських бізнесменів і високопосадовців, а також низки компаній.
66-річного Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували із симптомами отруєння у британському Солсбері 4 березня. Пізніше обоє вийшли із критичного стану. Слідство з'ясувало, що під час замаху було використано розроблений у Росії нервово-паралітичний агент "Новачок".
У відповідь на атаку приблизно 30 країн вислало російських дипломатів. Зі США депортували 60 представників РФ. Також Білий дім закрив Генконсульство РФ у Сіетлі.
Кремль після цього оголосив персонами нон ґрата дипломатів із 25 країн.