Країни G7 найближчими тижнями мають намір завершити введення обмеження цін на російську нафту – заява

Reuters повідомляло, що країни G7 та Австралія домовилися встановити фіксовану ціну на російську нафту
Фото: depositphotos.com
Країни "Великої сімки" найближчими тижнями мають намір завершити введення обмеження цін на російську нафту. Про це йдеться у спільній заяві міністрів закордонних справ країн G7, опублікованій на сайті міністерства закордонних справ Німеччини 4 листопада.

"Ми й далі закликаємо нафтовидобувні країни до збільшення видобування, що знизить волатильність на енергетичних ринках. Найближчими тижнями ми завершимо введення обмеження цін на морську російську нафту", – заявили міністри

4 листопада агентство Reuters із посиланням на джерела повідомило, що країни G7 та Австралія домовилися встановити фіксовану ціну на російську нафту замість ухвалення гнучкої ставки. Співрозмовник агентства заявив, що цінову стелю регулярно переглядатимуть. Він додав, що нині початкової ціни ще не встановлено, але її мають оголосити "найближчими тижнями".

Міністерка фінансів США Джанет Єллен вважає, що обмеження цін на нафту, яке має початися 5 грудня на нафту і 5 лютого  на нафтопродукти, скоротить прибуток Росії без скорочення постачання.

За даними Bloomberg, США хочуть установити обмеження на сиру нафту вище за $60 за барель, "що підвищить шанси на те, що Росія продасть хоча б частину свого експорту в межах програми".

Контекст:

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну (24 лютого) Захід ввів проти РФ кілька пакетів санкцій, а також став відмовлятися від російських нафти й газу і шукати їм альтернативу.

У червні Європейська рада схвалила шостий пакет санкцій для Росії. Він забороняє купівлю, імпорт або передання сирої нафти та деяких нафтопродуктів із Росії до ЄС. Поетапна відмова триватиме від шести місяців для сирої нафти до восьми місяців для інших продуктів перероблення.

Останній станом на зараз восьмий пакет санкцій щодо Росії через її агресію проти України глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн презентувала у вересні. Він, зокрема, передбачає встановлення граничних цін на російську нафту, яку імпортують сухопутними шляхами або трубопроводами.