"Кремль відходить від Європи та європейських цінностей". Боррель оцінив розвиток відносин ЄС із Росією
"Із дій сучасної Росії є очевидним, що політичне керівництво Москви явно не зацікавлене у співпраці з Європейським союзом. Навпаки, Кремль відходить від Європи та європейських цінностей і, здається, зацікавлений у протистоянні та розлученні, активно намагаючись вести підривну діяльність проти ЄС", – зазначив він.
Російському уряду необхідно виконувати міжнародні зобов'язання, додав Боррель. На його думку, санкції – це потужний політичний сигнал несхвалення дій РФ та інструмент Євросоюзу в політиці невизнання незаконної анексії Криму.
"Санкції мали як економічний, так і політичний вплив, але, мабуть, їхнім найважливішим досягненням було стримування будь-якої подальшої ескалації конфлікту на сході України", – пояснив дипломат.
Боррель вважає за необхідне тримати відкритими канали спілкування з Москвою, щоб уникнути ескалації та криз, а також доносити "тверді та відверті повідомлення".
"Це робиться саме тоді, коли відносини далекі від задовільних. Такими заявами можна намагатися змінити поведінку партнера, пояснити, чому це завдає шкоди йому самому та загальній стабільності. Євросоюз також вибірково співпрацює з Росією щодо питань, які мають явний інтерес для ЄС, таких як кліматичні та екологічні виклики", – резюмував верховний представник ЄС.
Контекст:
Відносини Євросоюзу та Росії цьогоріч загострилися у зв'язку з дипломатичними скандалами, пов'язаними з виявленням у країнах ЄС (насамперед у Чехії) шпигунських мереж російських спецслужб, а також через ув'язнення у РФ опозиціонера Олексія Навального і тривалу агресію Москви проти України.
25 червня цього року лідери Євросоюзу на саміті у Брюсселі домовилися продовжити ці санкції. ЄС також вводив санкції проти громадян РФ і російських організацій за кібератаки.