Купонні виплати РФ за облігаціями в рублях вважатимуть дефолтом – Fitch

У Fitch наголосили, що у разі виплати в рублях рейтинг облігацій буде знижено до D
Фото: depositphotos.com
Міжнародне рейтингове агентство Fitch 15 березня заявило, що визнає дефолтом купонні виплати Росії за євробондами в рублях.

Сьогодні, 16 березня, Росія має зробити два купонні платежі на суму приблизно $117 млн.

"Відповідно до критеріїв суверенного рейтингу Fitch Ratings, виплата в національній валюті купонів за єврооблігаціями Росії у доларах США, яку мають сплатити 16 березня, буде суверенним дефолтом після закінчення 30-денного пільгового періоду", – ідеться у повідомленні.

Як зазначає Fitch, у разі виплати в рублях рейтинг обох облігацій знизять до D після закінчення пільгового періоду, а довгостроковий рейтинг Росії в іноземній валюті встановлять на рівні "Обмежений дефолт".

Контекст:

Російська економіка обвалюється через західні санкції, введені проти країни за вторгнення в Україну. Про загрозу дефолту 2 березня заявили аналітики фінансової компанії JP Morgan.

6 березня кредитний рейтинг Росії знизило агентство Moody's (із В3 до Са). За версією цього агентства, РФ опинилася за крок від дефолту.

Експерт Morgan Stanley у сфері суверенного кредитування для країн Саймон Вейвер сказав у коментарі Bloomberg 7 березня, що дефолт у РФ може настати 15 квітня, коли закінчиться 30-денний пільговий період із виплат російського уряду за доларовими облігаціями 2023-го і 2043 року.

У Morgan Stanley вважають дефолт "найімовірнішим сценарієм" для РФ. За словами Вейвера, у разі дефолту "навряд чи ситуація буде звичайною". Він заявив, що у такому разі "найвідповіднішим може бути порівняння з Венесуелою".

8 березня міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило кредитний рейтинг Росії з В до С, тобто до переддефолтного стану.