Лавров: Те, що в ООН є "зайвий жирок", – давно не новина, але потрібно дуже обережно братися за будь-які серйозні реформи
Потрібно дуже обережно братися за будь-які серйозні реформи ООН, оскільки "зайвий жирок" багато в чому пояснюється тим, що в організації 193 країни-члени, заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров.
В Організації Об'єднаних Націй є "зайвий жирок", але за будь-які серйозні реформи треба братися дуже обережно, сказав міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров у інтерв'ю телеканалу НТВ, повідомляє прес-служба МЗС РФ.
"Те, що в ООН є "зайвий жирок", – давно не новина, але потрібно дуже обережно братися за будь-які серйозні реформи, тому що "зайвий жирок" багато в чому пояснюється тим, що в ООН 193 країни-члени. Кожна з них, навіть із населенням 10–15 тис. осіб (є й такі, особливо в південній частині Тихого океану), хоче бути залученою до роботи організації, зокрема мати свою людину в секретаріаті", – зазначив він.
Лавров додав, що це абсолютно природне бажання.
"Тому, коли ми "зрізатимемо жирок", як би нам не зачепити живого організму організації", – підкреслив він.
Міністр заявив, що з більшістю положень декларації про реформування ООН, поширеної американською стороною, важко сперечатися, оскільки в ній ідеться, що організація має бути ефективною, вирішувати проблеми, уникати бюрократії та зайвих витрат.
"Однак коли ми і ще деякі країни – члени організації запропонували поговорити про якісь формулювання, нам сказали, що це не обговорюється і потрібно підписувати те, що є. Звичайно, Росія, Китай і Франція не могли погодитися з таким підходом. Декларація підписана великою кількістю держав, але вона від цього не стала документом ООН. Так, захід проходив у приміщенні організації, проте він не має жодного стосунку до структур, створених Статутом ООН", – додав Лавров.
За його словами, російська сторона вітає те, що адміністрація президента США Дональда Трампа зацікавилася ООН.
Трамп виступає за зменшення американських витрат на ООН, називаючи організацію "клубом для гарного проведення часу".
Декларацію про підтримку реформи ООН, підготовлену США, підтримало 142 країни, повідомляють на сайті американської дипмісії в ООН. У ній пропонують розглянути питання оптимізації органів ООН "для уникнення можливих зловживань і скорочення витрат".