Лавров заявив, що на переговорах із КНДР не спрацює "жорстка ультимативна позиція" США
Глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що стосовно ядерної проблеми Корейського півострова потрібно відновити механізм шестисторонніх переговорів за участю Росії, Китаю, США, КНДР, Південної Кореї та Японії.
На переговорах із Північною Кореєю не спрацює "жорстка ультимативна позиція" США, заявив 25 лютого міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров на конференції "Міжнародне співробітництво в неспокійному світі", повідомляє ТАСС.
За словами Лаврова, звучала вимога США "спочатку повністю ліквідувати все, що має стосунок до ядерної програми КНДР", і тільки потім буде розгляд питання про пом'якшення санкцій щодо Пхеньяна, але "американці вже самі зрозуміли, що такі ультиматуми у жоден спосіб не спрацюють".
Він зазначив, що ефективним буде "тільки поетапний підхід, що охоплює позитивні дії у відповідь на позитивні дії КНДР".
На думку Лаврова, гарантії безпеки КНДР із боку США у разі повної денуклеаризації Пхеньяна мають бути жорсткими. Міністр додав, що "кінець кінцем без багатостороннього формату не обійтися".
Глава МЗС Росії вважає, що стосовно ядерної проблеми Корейського півострова потрібно відновити механізм шестисторонніх переговорів за участю Росії, Китаю, США, КНДР, Південної Кореї та Японії. За його словами, зараз такі переговори заморожено "але їхній потенціал, безумовно, треба мати на увазі".
12 червня 2018 року президент США Дональд Трамп і лідер Північної Кореї Кім Чен Ин провели 35-хвилинну зустріч віч-на-віч на острові Сентоса в Сінгапурі. За підсумками американо-північнокорейського саміту, що відбувся цього ж дня, сторони підписали угоду. У документі зазначено, що США нададуть КНДР гарантії безпеки, Північна Корея підтвердила прихильність до повної денуклеаризації Корейського півострова.
У серпні держсекретар США Майк Помпео заявив журналістам, що продовження роботи над програмою озброєнь у Північній Кореї суперечить зобов'язанням щодо денуклеаризації.
Наприкінці вересня міністр закордонних справ КНДР Лі Йон Хо заявив, що Північна Корея не може відмовитися від своєї ядерної зброї "в односторонньому порядку", без гарантій безпеки з боку Сполучених Штатів. За його словами, санкції США посилюють недовіру Пхеньяна.
15 грудня 2018 року Трамп заявив, що в переговорах між Вашингтоном і Пхеньяном є прогрес і він із нетерпінням чекає на нову зустріч із Кім Чен Ином.
Другий саміт двох лідерів у в'єтнамському Ханої призначено на 27–28 лютого 2019 року.