Литва не буде закуповувати російську вакцину проти коронавірусу, навіть якщо її схвалить ЄС – прем'єрка країни
Литва не стане купувати російську вакцину проти коронавірусу "Супутник V", навіть якщо її схвалить Європейське агентство лікарських засобів. Про це заявила прем'єр-міністерка країни Інгріда Шимоніте, зазначає BNS.
Вона підкреслила, що закупівель Європейським союзом західних вакцин для Литви досить, тому "немає потреби" розглядати можливість придбання російського препарату.
Шимоніте вважає, що пропозиція керівництвом РФ російської вакцини для європейських та інших країн, коли самих росіян ще не вакциновано до кінця, є "ще однією геополітичною грою".
Також політикиня зазначила, що наскільки вона знає, Росія ще не зверталася в Європейське агентство лікарських засобів по дозвіл на використання вакцини "Супутник V" у Європі.
Минулого тижня Шимоніте назвала російську вакцину гібридною зброєю російського президента Володимира Путіна.
Першу російську вакцину проти коронавірусу "Супутник V" зареєстрували в серпні 2020 року. Путін стверджував, що вона ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки.
Водночас вакцина зазнала критики в науковій спільноті, оскільки її зареєстрували до проходження третьої фази клінічних випробувань. У Росії заявляли про 95-відсоткову ефективність. Деякі російські науковці зазначали, що прискорений підхід до реєстрації вакцини суперечить науковим та етичним нормам розроблення ліків. Росіяни, яким зробили щеплення, скаржилися на різні побічні ефекти – жар, утрату нюху, підвищений тиск.
У Євросоюзі вакцини "Супутник V" не схвалено. У Росії триває масова вакцинація вітчизняним препаратом, його також схвалили, за даними виробника, у Білорусі, Аргентині, Болівії, Сербії, Алжирі, Палестині, Венесуелі, Парагваї та низці інших країн. Єдиною європейською країною, де погоджено використання вакцини "Супутник V", є Угорщина.
Станом на 9 лютого у світі підтвердили майже 106,6 млн випадків COVID-19, померло понад 2,3 млн інфікованих. Про це свідчать дані американського Університету Джонса Гопкінса, який відстежує поширення хвороби.