Литва передала Україні понад 200 тис. доз вакцини Johnson & Johnson
Препарат надали на прохання уряду України через глобальний механізм COVAX.
"Сьогодні, коли Україні доводиться справлятися не лише з викликами пандемії, а й зі зростанням військової агресії з боку Росії, я рада можливості передати вакцини проти COVID-19 українському народу. Україна планує передати їх своїм громадянам, які проживають у Луганській і Донецькій областях, які найбільше постраждали протягом майже восьми років війни на сході України. Лише єдність і добра воля можуть допомогти нам успішно стримати поширення вірусу", – заявила прем'єр-міністерка Литви Інгріда Шимоніте.
Про підготовку передання Литвою вакцини повідомляв 12 лютого міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко. Глава МОЗ зазначав, що нею вакцинуватимуть українців, зокрема з тимчасово окупованих територій на пунктах пропуску.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року у Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Станом на 14 лютого в Україні щонайменше одну дозу вакцини ввели 15,6 млн осіб, дві дози – 15 млн, додаткову дозу – 23,7 тис., бустерну – 567,2 тис.
В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio та AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (Coronavac) та Johnson & Johnson (Janssen). Також українцям роблять щеплення вакциною від Moderna (Spikevax), хоча її поки не зареєстровано у країні.
Кампанія з вакцинації в Україні стартувала 24 лютого 2021 року. Зараз щеплення можуть зробити усі охочі віком від 12 років. Також в Україні дозволили введення третьої (додаткової) дози вакцини проти коронавірусу людям із тяжкими захворюваннями, громадяни почали її вводити 16 грудня.
22 грудня МОЗ дозволило третю ревакцинальну (бустерну) дозу вакцини медикам і працівникам будинків інтернатного типу. 6 січня МОЗ України дозволило бустерну дозу вакцини проти коронавірусу всім охочим віком від 18 років.