Лукашенко пообіцяв європейцям проблеми у зв'язку із санкціями проти Білорусі
"Якщо європейці хочуть проблем у себе у зв'язку із цими санкціями, вони їх матимуть. Більше нічого не говоритиму, час покаже. Дайте мені інформацію про найбільші європейські проєкти в нас і підприємства, які створено на території Білорусі. Подивимося на їхню роботу", – сказав Лукашенко.
Він підкреслив, що "без відповіді нічого не має залишатися".
На думку Лукашенка, ЄС намагається залякати Білорусь санкціями. Про це повідомила його пресслужба.
"Слухайте, ми захищаємо свою країну, і ми з вами, і весь народ хочемо жити у своїй країні. Ми її захищаємо. Нас що за це – санкціями по голові? Тому треба відповідати", – заявив Лукашенко.
Європейський союз не встигне підготувати четвертий пакет санкцій проти білоруської влади і чиновників до наступної зустрічі глав МЗС Євросоюзу. Про це 4 травня повідомив редактор Radio Free Europe / Radio Liberty Рікард Йозвяк.
Контекст:
У Білорусі з 9 серпня 2020 року тривають акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента. За офіційними даними, перемогу в них здобув Лукашенко, який перебуває при владі з 1994 року, за нього проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи свідчили про протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.
Опозиція наполягає на проведенні нових виборів у Білорусі. Лукашенко заявив, що спочатку у країні треба змінити конституцію (проєкт нової конституції, за його словами, презентують 2021 року), а вже після цього провести нові вибори.
Станом на початок лютого у країні нараховують 256 політичних в'язнів. За даними правозахисного центру "Весна", із серпня на акціях затримали понад 25 тис. осіб, сумарно вони дістали 83 тис. діб арешту. Влада заявила про чотирьох загиблих учасників мітингів, опозиція – про вісьмох.
Євросоюз 2 жовтня ввів обмежувальні заходи проти 40 осіб, відповідальних за фальсифікацію результатів президентських виборів і насильницьке придушення мирних протестів. 6 листопада ЄС ввів санкції проти Лукашенка та ще 14 білоруських чиновників. 17 грудня ЄС ввів третій пакет санкцій проти Білорусі, обмежувальні заходи стосувалися 29 осіб і семи організацій.
21 лютого 2021 року ексміністр культури Білорусі та член координаційної ради білоруської опозиції Павло Латушко заявив, що Євросоюз готує четвертий пакет санкцій. За його словами, очікують, що ЄС розширить санкційні списки білоруських суддів і чиновників, а також силовиків.