Лукашенко надав синові звання генерала
Син Олександра Лукашенка, який вважає себе президентом Білорусі, Віктор став генерал-майором запасу.
Олександр Лукашенко, який вважає себе президентом Білорусі, 1 березня підписав укази про надання спеціальних та військових звань. Зокрема, звання генерал-майора запасу надали його сину Вікторові Лукашенку. Про це повідомляє пресслужба президента Республіки Білорусь.
26 лютого Лукашенко-молодший змінив батька на посаді голови Національного олімпійського комітету (НОК) Білорусі.
Того самого дня Олександр Лукашенко звільнив свого сина Віктора з посади помічника президента Білорусі з національної безпеки "у зв'язку з переходом на виборну посаду".
Під час олімпійських зборів НОК Олександр Лукашенко заявляв, що не має наміру передавати своїм дітям владу у країні. "Жодна моя дитина президентом у Білорусі не буде після мене", – говорив він.
Вікторові Лукашенку 45 років. Він обіймав посаду помічника президента Білорусі із 2005 року. Із 2007 року Лукашенко-молодший є членом Ради безпеки республіки.
У Білорусі з 9 серпня 2020 року тривають масові акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента. За офіційними даними, перемогу в них здобув Лукашенко, який перебуває при владі з 1994 року і за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи свідчили про протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі й водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми й поранення. Влада заявляла про чотирьох загиблих учасників мітингів, опозиція – про вісьмох.
23 вересня Лукашенко провів таємну церемонію інавгурації, уперше в історії Білорусі її не анонсували й не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнали інавгурації Лукашенка.
Опозиція наполягає на проведенні нових виборів у Білорусі. Лукашенко заявив, що спочатку у країні треба змінити конституцію (проєкт нової конституції, за його словами, презентують 2021 року), а вже після цього провести нові вибори.