Лукашенко про ракети середньої дальності: Я вірю росіянам, що вони не порушували договору. Але трохи починаю сумніватися
Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що не має інформації щодо російських ракет середньої і меншої дальності, через які США вийшли з ракетного договору із РФ.
Позиція президента Росії Володимира Путіна щодо виходу США з Договору про ракети середньої і меншої дальності (ДРСМД) практично не відрізняється від офіційно озвученої у пресі. Про це 22 лютого під час відвідин Військової академії у Мінську розповів президент Білорусі Олександр Лукашенко. Відео виступу Лукашенка опубліковано на білоруському новинному каналі АТН у YouTube.
"Я вірю росіянам, що вони не порушували цього договору. Але коли починають говорити про якісь там ракети [9М729] й показують, американці і західники починають про це говорити, я трохи починаю сумніватися і шукати відповідь на звинувачення в бік Росії. Трохи. Але інформації щодо цього у мене немає, вона прихована. Її знає обмежене коло людей", – розповів він.
Президент Білорусі зазначив, що розрив угоди про ДРСМД є катастрофою для Білорусі.
"Я боюся того, що американці скористаються моментом і розмістять ці ракети в Європі. Ось тут уже мало не здасться і нам. Нам треба буде разом із Росією думати про відповідні заходи, тут уже нікуди не дінешся. А ще гірше буде, якщо ці ракети, не дай боже, гіпотетично, буде розміщено на території України. Я категорично проти. Ми прибічники миролюбної політики. Нам не потрібні ці розбірки великих держав, від яких ми завжди, з огляду на історію, страждали", – підкреслив Лукашенко.
1 лютого держсекретар США Майк Помпео оголосив, що 2 лютого США виходять з Договору про ракети середньої і меншої дальності. Того самого дня президент країни Дональд Трамп заявив, що хоче укласти новий договір. У НАТО уточнили, що рішення про вихід США з угоди набуде чинності за шість місяців, якщо РФ за цей час не знищить усіх крилатих ракет 9М729.
2 лютого міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров сказав президенту Росії Володимирові Путіну, що США порушують ДРСМД із 1999 року. Після цього Путін заявив, що у відповідь на вихід США із ДРСМД виходить Росія.
Угода 1987 року забороняла сторонам виробництво балістичних і крилатих ядерних ракет наземного базування дальністю від 500 км до 5,5 тис. км, їх випробування і розгортання. За інформацією американців, 9М729 випробовували на відстань більше ніж 500 км.