Лукашенко: Супротивники білоруської державності просто так від країни не відступляться
Олександр Лукашенко заявив, що 2021 рік буде визначальним для Білорусі.
Олександр Лукашенко під час виступу на Всебілоруських народних зборах у Мінську заявив, що супротивники державності Білорусі не відступляться від країни. Про це 11 лютого повідомляє сайт президента Білорусі.
"Кольорова революція" в Білорусі була неможливою. Тому, спираючись на певні внутрішні сили, було зроблено спробу не "кольорової революції", а заколоту за принципом бліцкригу. Бліцкриг не вдався. Ми утримали свою країну. Поки що... Залучено дуже потужні сили, і програти в цій війні їм начебто не з руки. Але нам треба вистояти в будь-якому разі. І 2021-й, теперішній рік буде визначальним", – стверджує Лукашенко.
За його словами, "головним орієнтиром" в економічному розвитку країни залишаються люди.
"Наші інтереси реально хвилюють тільки нас. І лише така сильна держава, як наше, зможе забезпечити їхній захист та дотримання. Я говорю сильна держава, тому що ми були і є монолітом, у цьому наша сила. Проте тема "закордон нам допоможе" все ще розбурхує деякі уми. Але, незважаючи на штучно створену зовнішніми силами політичну напруженість у суспільстві, держава вистояла", – сказав Лукашенко.
Із 9 серпня 2020 року в Білорусі тривають масові акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента. За офіційними даними, перемогу в них здобув Лукашенко, який перебуває при владі з 1994 року, за нього проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи свідчили про протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі й водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми й поранення. За даними правозахисного центру "Весна", із серпня у країні затримали понад 25 тис. осіб, сумарно їм дали 83 тис. діб арешту. Влада заявила про чотирьох загиблих учасників мітингів, опозиція – про вісьмох.
23 вересня Лукашенко провів таємну церемонію інавгурації, уперше в історії Білорусі її не анонсували й не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнали інавгурації Лукашенка.
Євросоюз 2 жовтня ввів обмежувальні заходи проти 40 осіб, відповідальних за фальсифікацію результатів президентських виборів і насильницьке придушення мирних протестів. 6 листопада ЄС ввів санкції проти Лукашенка та ще 14 білоруських урядовців. 17 грудня ЄС ввів третій пакет санкцій проти Білорусі, обмежувальні заходи стосувалися 29 людей і семи організацій.
Опозиція наполягає на проведенні нових виборів у Білорусі. Лукашенко заявив, що спочатку в країні треба змінити конституцію (проєкт нової конституції, за його словами, подадуть 2021 року), а вже після цього провести нові вибори.