Лукашенко заявив, що мета санкцій Заходу – залишити білорусів без пенсій і зарплат

На думку Лукашенка, країни Заходу хочуть деморалізувати трудові колективи Білорусі
Фото: president.gov.by

Олександр Лукашенко, який вважає себе президентом Білорусі, заявив, що мета санкцій Заходу – залишити білорусів без пенсій і зарплат. Про це 30 липня повідомляє сайт президента Білорусі.

"З таким розмахом обмежувальних заходів ми ще не стикалися, хоча ми цього не драматизуємо. Так, Захід розуміє ущербність санкційної тактики для самого себе. Тому вводить санкції поетапно – пакетно. Вони ніби намацують наші больові точки. Б'ють передусім по експортних галузях білоруської економіки: нафтохімія, машинобудування, калійна галузь та інше. Але головна мета – залишити народ без пенсій, зарплат, допомог, освіти, медичного обслуговування, особливо зараз, і викликати невдоволення білорусів", – стверджує Лукашенко.

На його думку, країни Заходу хочуть деморалізувати трудові колективи Білорусі, призвести до нової хвилі страйків і протестів.

"Тим самим вони ціляться в основу білоруської моделі розвитку – соціальну державу. Але саме такий, підкреслю, традиційний для нас уклад життя. Він забезпечує особливий захист наших громадян від санкцій. Тим паче коли йдеться про вразливі верстви населення", – сказав Лукашенко.

Контекст:

Євросоюз у жовтні 2020 року ввів обмежувальні заходи проти 40 осіб, відповідальних за фальсифікацію результатів президентських виборів і насильницьке придушення мирних протестів у Білорусі. До цих санкцій приєдналася і Україна. Тоді ж санкції за фальсифікацію виборів і розгін демонстрацій запровадив мінфін США.

У листопаді ЄС ввів санкції проти Лукашенка і ще 14 білоруських чиновників.

У грудні ЄС запровадив третій пакет санкцій проти Білорусі, обмежувальні заходи торкнулися 29 осіб і семи організацій.

16 червня 2021 року стало відомо, що посли країн Європейського союзу затвердили введення санкцій проти осіб та організацій, причетних до примусового приземлення літака Ryanair у Мінську, після якої спецслужби Білорусі затримали опозиційного журналіста Романа Протасевича і його дівчину Софію Сапегу.

21 червня Євросоюз ухвалив рішення про заморожування активів і заборону на видавання віз щодо 78 фізичних та восьми юридичних осіб із Білорусі. Серед них – бізнесмени, члени родини Лукашенка, ректори, прокурори, судді, поліцейські та високопоставлені військовослужбовці.

24 червня ЄС ввів економічні санкції проти Білорусі. Вони охоплюють заборону на постачання обладнання, технологій та програмного забезпечення для моніторингу та перехоплення телефонних розмов і ідентифікації користувачів у інтернеті; заборону постачання товарів подвійного призначення і технологій для використання з військовою метою; обмеження торгівлі нафтопродуктами, продуктами з вмістом калію і тютюновою продукцією; обмеження доступу до фінансових ринків ЄС; заборону на послуги страхування для білоруського уряду і державних органів країни та інше.

7 липня слідом за США, Канадою і Великобританією санкції проти Білорусі через літак Ryanair розширила Швейцарія.