Лукашенко заявив, що в Білорусі "немає ресурсу" для встановлення диктатури

Лукашенко перебуває при владі з 1994 року
Фото: president.gov.by

Олександр Лукашенко, який вважає себе президентом Білорусі, під час великої пресконференції заявив, що не є диктатором. Про це 9 серпня повідомляє сайт президента Білорусі.

"Для того, щоб диктувати у світі, треба мати відповідний ресурс. У нас цього ресурсу немає. Тому я ніколи нічого не диктував і диктувати не збираюся. Я маю гарантувати безпеку і збереження створеної вперше за багатовікову історію суверенної держави. На решту в нас немає можливості та бажання витрачати ресурси", – стверджує Лукашенко.

Контекст:

9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися вибори президента, після яких почалися масові акції протесту незгодних із результатами голосування. За офіційними даними, перемогу в них здобув Олександр Лукашенко, який перебуває при владі з 1994 року, за нього проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла кандидатка від опозиції Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи подавали протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі та водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми та поранення. За даними правозахисного центру "Весна", із серпня у країні затримали понад 25 тис. осіб, сумарно вони дістали 83 тис. діб арешту. Влада заявляла про чотирьох загиблих учасників мітингів, опозиція – про вісьмох.

23 вересня Лукашенко провів таємну церемонію інавгурації, уперше в історії Білорусі її не анонсували і не транслювали на телебаченні. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнала інавгурації Лукашенка.

2021 року масові вуличні протести в Білорусі припинилися.