Макрон і Путін закликали Азербайджан та Вірменію до припинення бойових дій
Президент РФ Володимир Путін і президент Франції Еммануель Макрон вважають, що врегулювати ситуацію в Нагірному Карабаху можна суто політико-дипломатичними методами, повідомляє пресслужба Кремля.
Президент РФ Володимир Путін і президент Франції Еммануель Макрон закликали Азербайджан та Вірменію до припинення бойових дій, повідомляє 30 вересня пресслужба Кремля.
Про це сторони домовилися під час телефонної розмови, у процесі якої обговорили загострення ситуації в Нагірному Карабаху.
За даними пресслужби Кремля, Путін і Макрон закликали сторони протистояння до "вияву максимальної стриманості". На думку співрозмовників, врегулювати ситуацію в Нагірному Карабаху можна суто політико-дипломатичними методами.
Як зазначають у Кремлі, Макрон і Путін готові до того, щоб від імені лідерів держав – співголів Мінської групи (Росія, Франція і США) зробити заяву із закликом до Вірменії та Азербайджану поновити переговорний процес.
27 вересня в Нагірному Карабаху почалися масштабні бойові дії. Міністерство закордонних справ Вірменії повідомило про обстріл населених пунктів, міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію у "масштабній провокації" та обстрілі позицій азербайджанської армії. Азербайджан повідомив про загиблих і поранених мирних жителів унаслідок обстрілу з боку Вірменії.
Туреччина заявляла про підтримку Азербайджану в конфлікті з Вірменією. Президент Туреччини Реджеп Ердоган сказав, що Вірменія має покинути окуповану нею територію Нагірного Карабаху.
Росія закликала Туреччину та інші країни переконати Азербайджан і Вірменію повернутися до мирного врегулювання.
Президент Азербайджану Ільхам Алієв і прем'єр-міністр Вірменії Пашинян 29 вересня заявили, що країни зараз не готові до переговорів про врегулювання жорсткого конфлікту навколо Нагірного Карабаху.
У 1991 році за підтримки Вірменії Нагірний Карабах оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, які тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир'я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло більше ніж 30 тис. осіб.
Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.