Макрон прийняв у Єлисейському палаці мера Мелітополя. Після зустрічі президент Франції написав твіт українською
Макрон сказав Федорову, що Франція "продовжить зусилля" на боці України.
"Пане мер, ми раді бачити вас тут. Не наважуюсь уявити, через що вам довелося пройти. Ми були засмучені, коли вас викрали", – сказав президент.
Федоров під час візиту до Парижа був у складі української делегації, до якої входив посол України у Франції Вадим Омельченко, зазначило агентство "Укрінформ".
На фотографіях, які опублікував Макрон у Twitter, також можна побачити народних депутаток Альону Шкрум ("Батьківщина") та Марію Мезенцеву ("Слуга народу").
Після зустрічі з Федоровим президент Франції написав твіт українською: "Важко уявити, що пережив викрадений російською армією мер Мелітополя. Тепер він на волі, і ми почули його розповідь. Вона приголомшує. Я висловив йому та депутаткам Верховної Ради, що приїхали з ним, наше захоплення та підтримку. Пліч-о-пліч з Україною, рішуче й до кінця!"
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Наразі Федоров, як він повідомив у Facebook, за дорученням Зеленського перебуває в ЄС, де проводить зустрічі із західними політиками. Він уже побував у Словаччині, де, зокрема, зустрівся із президенткою Зузаною Чапутовою, і в Австрії, де його прийняв президент Александер Ван дер Беллен.
Контекст:
Наприкінці лютого російські окупаційні війська після боїв зі Збройними силами зайшли до 150-тисячного Мелітополя. У місті неодноразово вже після входу російських військ відбувалися масові проукраїнські мітинги. Незважаючи на стрілянину, яку відкривали окупанти, містяни кричали в їхній бік: "Нах...й додому!"
11 березня група окупантів викрала Федорова з міського кризового центру.
12 березня депутатка міськради Мелітополя Данильченко оголосила себе "в.о. мера" та закликала жителів не чинити спротиву окупантам (її вже повідомили про підозру в держзраді).
13 березня Мелітопольська міськрада на позачерговій сесії ухвалила звернення, у якому вказала, що місто є українською територією, і засудила колаборантів. Президент України Володимир Зеленський, звертаючись до колаборантів, заявив, що вони підписують собі вирок.
16 березня глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що Федорова вдалося звільнити з полону. В Офісі президента заявили, що політика обміняли на дев'ятьох російських військовослужбовців 2002–2003 років народження.
Федоров розповів, що окупанти вимагали від нього підписати заяву про звільнення і ще низку документів, а також дати команді вказівки працювати під російськими прапорами і "з незрозумілими виконувачем обов'язків мера".
Президент України нагородив Федорова орденом "За мужність" ІІІ ступеня.