Мешканці Грозного заявили, що їх примусили брати участь у мітингу з нагоди третьої річниці анексії Криму
У мітингу, який відбувався у столиці Чеченської Республіки Грозному з нагоди третьої річниці анексії Криму Росією, взяло участь, за даними мерії, кілька тисяч осіб. Частина з них заявила, що це було "добровільно-примусово", пише місцеве видання "Кавказский узел".
Деякі мешканці столиці Чеченської Республіки Грозного заявили, що їх змусили взяти участь в організованому владою мітингу з нагоди третьої річниці анексії Криму Росією, повідомило місцеве видання "Кавказский узел".
За даними мерії, на акцію прийшло кілька тисяч людей. Опитані кореспондентом "Кавказского узла" учасники акції заявили про "добровільно-примусову участь".
Співробітниця одного з місцевих відомств назвала акцію "черговим примусом", пише видання.
"Мітинг проводили в центрі міста, поряд із Будинком друку. Роздали нам прапори Росії, Чечні та "Єдиної Росії", транспаранти. Більше ніж годину нам довелося перебувати на мітингу. Виступали різні урядовці, а під кінець був концерт за участю місцевих зірок", – зазначила вона.
Студент Грозненського державного нафтового технічного університету Іслам заявив, що в навчальному закладі занять цього дня не було.
"Усіх зігнали на мітинг на честь приєднання Криму. Утім, це особливо нікого не засмутило, просто не подобається, коли тебе силоміць женуть на захід, а ввечері по телевізору показують, що тисячі людей активно мітингували і все таке. Наступного тижня – чергова річниця ухвалення конституції Чечні, і нам знову доведеться мітингувати", – розповів він.
Заступник керівника одного з технікумів у Грозному сказав виданню, що напередодні таких заходів на адресу тієї чи іншої установи надходить "своєрідна рознарядка" щодо вирядження певної кількості студентів і викладачів на мітинг чи демонстрацію.
Росія анексувала Крим і Севастополь в березні 2014 року. 16 березня відбувся незаконний референдум, 17 березня президент РФ Володимир Путін своїм указом визнав "волевиявлення" кримчан і незалежність півострова. 18 березня глава російської держави та невизнана кримська влада підписали договір про входження Криму до складу Росії.
Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.